FOTO Polițiștii locali teiușeni, alături de copiii nevoiași din oraș: Daruri de Crăciun pentru mai multe familii din Teiuș. ”Au dreptul să creadă în Moș Crăciun”
Polițiștii locali teiușeni, alături de copiii nevoiași din oraș: Daruri de Crăciun pentru mai multe familii din Teiuș. ”Au dreptul să creadă în Moș Crăciun”
”Fă un bine celui de lângă tine” este, de ani buni, o realitate la Teiuș! Și în acest an, polițiștii locali au fost alături de cei în nevoie și au pus mână de la mână și au dus pachete mai multor familii nevoiașe.
Citește și: MESAJE de CRACIUN 2023
Acțiunea „Fă un bine celui de lânga tine” este promovată deja de câțiva ani de Poliția Locală Teiuș și aduce o rază de lumină unor familii și copii cărora reușesc prin gestul lor să le facă sărbătorile de Crăciun mai pline, mai dulci atât la propriu cât și la figurat!
Citește și: Mesaje de Crăciun. Felicitări și Urări de Sărbători – un gând bun pentru cei dragi
”Politistii locali teiuseni au pus mână de la mână, împreună cu oameni dornici să facă bine și au adus bucurie și zâmbete pe fețele unor copii ce nu sunt favorizați ai sortii, dar au dreptul să creadă în Moș Crăciun, care în acest an pentru ei a venit în uniforma politiei locale Teiuș!
Zâmbetele și fericirea nu vor avea niciodată preț, ele fiind suprema răsplată a colegilor noștri, politiști locali!”, au scros reprezentanții Primăriei Teiuș pe Facebook.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari