FOTO: Peste 100 de membri ai PRO România din județul Alba, prezenți, la București, la lansarea candidaților pentru Parlamentul European
O delegație din Alba, formată din peste 100 de membri ai partidului PRO România, a fost prezentă, duminică, în capitală, la lansarea candidaților acestei formațiuni politice pentru Parlamentul European.
Coordonatorul filialei județene, Horațiu Florea, declară că formațiunea condusă de Victor Ponta demonstrează, tot mai mult, că se impune în opțiunile românilor ca singura alternativă pentru cei care vred în valorile social-democrației.
“Suntem singurul partid care îi mai reprezintă pe românii care își doresc o Românie bine guvernată, în baza unor măsuri economice și sociale care pot să asigure progresul țării. E limpede că PSD-ul condus de Liviu Dragnea a deviat către o direcție în care nu se mai ține cont de nimeni și de nimic, ci doar de interesul unui grup restrains de persoane. Dezertările care se produc, aproape zilnic, din PSD, arată, în mod cert, că oamenii care vor să se implice în bunul mers al lucrurilor găsesc în partidul nostru o platformă de exprimare care le-a lipsit în ultima perioadă.
Legat de alegerile europarlamentare, salut faptul că pe lista partidului avem și un reprezentant al filialei noastre, în persoana doamnei Ionela Danciu, care ocupă un meritat loc 10. Suntem gata pentru bătălia electorală și le promitem românilor că vom fi PRO, în fiecare aspect care privește măsuri bune pentru România”, transmite Horațiu Florea, care apreciază că partidul din care face parte vine în fața alegătorilor cu cea mai bună listă de oameni pentru Parlamentul European.
La rândul săi, Victor Ponta, transmite un mesaj tranșant: “Pentru toți adevărații social democrati, pentru toți cei sătui de corupție, incompetență și minciună : acum exista PRO România!”
Biroul de presă al PRO România Alba
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei Autoritatea de Management pentru Programul Sănătate a alocat primele două contracte de finanțare către Organismul Intermediar Program Sănătate din cadrul Agenției pentru Dezvoltare Regională Centru, în cadrul Priorității 1 a Programului, […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 4 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)