În cel mai atractiv meci al penultimei runde a Ligii a IV-a, pe „Aiudelul”, Olimpia Aiud – Sportul Petrești, scor 2-1 (2-0)

Au marcat: Bodogae (26), Ad. Drăgoi (45+1), respectiv Bălaș (48) *În minutul 53, Ad. Drăgoi (Olimpia) a fost eliminat.

Partidă interesantă pe “Aiudelul”, disputată pe o ploaie torențială. Amfitrionii au învins Sportul Petrești, deja campioană a Ligii a IV-a Alba, ce aborda confruntarea după 5 victorii consecutive. Determinant a fost primul act, în care prima clasată a lovit bara prin M. Cristea (la 0-1), iar elevii lui Gabriel Cotoară s-au desprins la două goluri, avans ce avea să fie decisiv. La reluare, oaspeții reduc ecartul prin golgheterul Bălaș, apoi aiudenii rămân în inferioritate (eliminat Ad. Drăgoi – 53) aproape o repriză, însă rezistă și obțin o victorie de apreciat.

[nggallery id=7154]

14 august 2024: Micii pasionați de ciclism din Alba Iulia, așteptați la Cursa Copiilor, din cadrul Turului României. Cum se fac înscrierile

14 august 2024: Micii pasionați de ciclism din Alba Iulia, așteptați la Cursa Copiilor, din cadrul Turului României. Cum se fac înscrierile Miercuri, 14 august, începând cu ora 14:00, în Piața Unirii din Alba Iulia, cei mici sunt așteptați la cursa copiilor organizată cu ocazia Turului României. Astfel, copiii cu vârste între 2-14 ani vor […]