AUR - Alegeri Locale 2024

Metalurgistul Cugir a învins detașat Viitorul Vama Seacă, în primul meci al anului, scor 8-1 (4-0), o partidă în care a debutat pentru gazde tânărul portar Ianis Herlea (născut în 2008), golul vizitatorilor a fost marcat de… Vitinha, iar buturile Viitorului au fost apărate în ultima jumătate de oră de Cătălin Suciu, antrenorul cu portarii al Cugirului.

Marcatori M. Domșa, Dohotariu, Tîrla, Cocan – dublă, Șaucă – dublă, Udrea, respectiv Vitinha (a intrat ultimele 20 de minute la oaspeți întrucât un adversar s-a accidentat).

Metalurgistul: Perjeriu – Dohotariu, S. Itu, Vlădia, Vitinha – Tăban, Boldea, Udrea, Tîrla – Cocan, M. Domșa; au mai intrat Csapo, Herlea (debut al portarului de 15 ani), Haj, Șuteu, Șaucă, M. Neagu, P. Păcurar, Bura. Antrenor Lucian Itu, absent Selagea. Peste o săptămână va fi amicalul cu CSC Șelimbăr, divizionara secundă de unde va fi împrumutat atacantul Cîrloanță (de luni se va pregăti cu “roș-albaștrii”), iar în 6 februarie debutează cantonamentul centralizat la domiciliu.

Viitorul: Lepădat (30, R. Tudose; 60, Căt. Suciu) – An. Crișan, Onacă, R. Nagy, Al. Lăcătuș, Kupan, Ludwig, Bălaș, Ursa (Spicul Daia), Tocu (Gloria Geoagiu), S. Groza; au mai intrat D. Schiau (Industria Galda), absenți D. Ianc (venit de la Industria), Rahovean, I. Cociș, B. Găldean (Ad. Lăcătuș – plecat în Spania). Antrenor Andrei Podar. Gruparea din Hopârta va juca sâmbătă, în deplasare cu ACS Mediaș (lider în Liga 4 Sibiu)

FOTO-VIDEO: CSM Unirea Alba Iulia, performanță extraordinară: calificare în semifinale la Under 19! „Alb-negrii” au eliminat CSM Reșița, campioana de anul trecut

CSM Unirea Alba Iulia a reușit o performanță extraordinară: calificarea în semifinalele Campionatului Under 19! În sferturile de finală, pe terenul 2 al Stadionului „Cetate”, uniriștii au învins, scor 1-0 (0-0), pe CSM Reșița, campioana de anul trecut. Unicul gol a fost marcat în minutul 79 de D. Nistor, după o acțiune îndividuală în flancul […]