Rămâi conectat

Curier Județean

FOTO | Lotul 1 al Transalpinei de Apuseni, tot mai aproape de finalizare: Mai e necesară doar montarea indicatoarelor și trasarea marcajelor

Ziarul Unirea

Publicat

în

FOTO | Lotul 1 al Transalpinei de Apuseni, tot mai aproape de finalizare: Mai e necesară doar montarea indicatoarelor și trasarea marcajelor

Lucrările pe lotul 1 al Transalpinei de Apuseni se află într-un stadiu avansat, fiind necesare doar montarea indicatoarelor și trasarea marcajelor rutiere pentru a fi complet finalizat.

„Lotul 1 al Transalpinei de Apuseni, în lungime de 43 km, tot mai aproape de finalizare. Se montează indicatoarele și urmează marcajele rutiere.

Despre lotul 2 in lungime de 35,4 km vom discuta săptămâna viitoare. Vom avea la sfârșitul anului peste 70% din lucrări executate, cu toate că finalizarea contractului pe acest lot are termen luna mai 2024.

Tuturor, drumuri bune!”, transmite Marius Hațegan, vicepreședintele Consiliului Județean Alba, prin intermediul paginii de socializare.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Curier Județean

Curier Județean

Rețea de canalizare și stație de epurare în comuna Ocoliș: Proiect în valoare de peste 10,7 milioane de lei în curs de avizare

Lucian Daramus

Publicat

în

Rețea de canalizare și stație de epurare în comuna Ocoliș: Proiect în valoare de peste 10,7 milioane de lei în curs de avizare Primăria Ocoliș a solicitat Agenției pentru Protecția Mediului Alba acor de mediu pentru priuectul care vizează realizarea unei rețele de canalizare și a unei stații de epurare. Proiectul, care urmează să fie […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea