FOTO: Liga a IV-a, Olimpia Aiud a ținut în șah Voința Stremț, ce a pierdut primele puncte în retur | Liderul Sporul Petrești, scor fluviu, 8-2, cu Nicolae Linca Cergău

În etapa din Liga a IV-a din Sâmbăta Mare, pe „Aiudelul”, remiză albă între Olimpia Aiud și Voința Stremț, în duelul echipelor ce nu au cunoscut gustul eșecului în 2019. Un meci spectaculos, cu numeroase ocazii, dominat în mare parte de echipa lui Gabriel Cotoară și un final cu două cartonașe roșii, câte unul de fiecare parte. Stremțenii pierd primele puncte din retur, iar în minutul 90+4 au protestt vehement pentru un gol anulat pe motiv de ofsaid.

Sărbători liniștite și fericite tuturor!!!

Liderul, Sportul Petrești, a făcut scorul rundei, pe teren propriu, cu Nicolae Linca Cergău, 8-2, cu 4 goluri trecute în dreptul lui Cristian Bălaș – ce a reușit un „careu”, un alt eveniment al etapei fiind neprezentarea  „lanternei roșii” la jocul de la Vama Seacă. De asemenea, Navobi Cricău a reușit să spargă gheața în retur, după 7 înfrângeri consecutive, învingând energia Săsciori.

Rezultate:

CS Zlatna – AFC Micești 6-1 (1-1)

Marcatori: Biro (36), D. Cristea (50), C. Marc (71), I. Marian (75), A. Cîmpean (86, 90), respectiv Bancu (37) *T. Varga (AFC Micești) a fost eliminat în minutul 69.

Viitorul Sântimbru – Metalu Aiud 2-1 (1-0)

Marcatori: Sg. Oara (45), Oană (65), respectiv Bordean (75)

Sportul Petrești – Nicolae Linca Cergău 8-2 (6-1)

Marcatori: Buligă (12), Bălaș (19, 22, 24, 38), Ad. Lăcătuș (35), Afapt (70, 87), respectiv N. Găldean (42), Suciu (59) *Căt. Marcu (Nicolae Linca) a fost eliminat în minutul 28.

CIL Blaj – Spicul Daia Română 3-1 (1-0)

Marcatori: D. Șerban (40), B. Varga (51), Uță (77, autogol), respectiv Mura (55)

Olimpia Aiud – Voința Stremț 0-0

*două eliminări: Ilea (89) – Olimpia, respectiv Goangă (80) – Voința

Viitorul Vama Seacă – Dacia Mihalț 3-0 (neprezentare oaspeți)

Navobi Cricău – Energia Săsciori 2-1 (0-1): au marcat Praţa (82), Olălău (85), respectiv Nazarie (11).

[nggallery id=7055]

Victorie uriașă pentru România la JO 2024: Jaqueline Cristian a învins-o pe Caroline Garcia la turneul olimpic de tenis

Bera Larisa

Victorie uriașă pentru România la JO 2024: Jaqueline Cristian a învins-o pe Caroline Garcia la turneul olimpic de tenis Jaqueline Cristian a reușit o victorie remarcabilă în turneul de tenis de la Jocurile Olimpice, în fața a 7.000 de spectatori, învingând-o pe favorita gazdelor, Caroline Garcia. Citește și: Ceremonie SPECTACULOASĂ în deschiderea Jocurilor Olimpice de […]