FOTO: Diana Petrariu va reprezenta Alba Iulia la Miss Transilvania 2015, unul dintre cele mai importante concursuri de frumusețe din țară
O tânără de 19 ani va reprezenta Alba Iulia la Miss Transilvania 2015. Cu dimensiuni de invidiat, aproape perfecte, 92-63-90, Diana Petrariu intră în cursa pentru titlul de Miss alături de alte 19 concurente din toate colțurile Ardealului. Frumoasa albaiuliancă nu are o experiență vastă în modelling însă are potențial, fapt pentru care a trecut de casting unde a impresionat juriul cu trăsăturile ei. Evenimentul se va desfășura în data de 23 august, la Bistrița.
Diana Petrariu a absolvit Colegiul Național Horea, Cloșca și Crișan” din Alba Iulia, profilul matematică informatică și urmează să-și continue studiile la Academia de Studii Economice din București, profiul Finanțe, Burse de valori, Bănci și Asigurări. În trecut, a cochetat cu modellingul, la vârsta de 15-16 ani, însă nu a fost fost o prioritate pentru ea, fiind axată în principal pe școală. La actual, deține un titlu de ”Miss Adolescență” acordat de o agenție de modă în cadrul unui concurs local.
În timpul liber, tinerei îi place să pozeze pentru diferiți fotografi locali, să se relaxeze la piscină și să iasă în oraș cu prietenii.
Cu o înălțime de 1,74 m, frumoasa albaiuliancă ar avea toate șansele să devină Miss Transilvania 2015, însă rămâne de văzut dacă și jurații vor fi impresionați de reprezentanta orașului Alba Iulia.
Anul acesta, cel mai prestigios concurs de frumusețe din Transilvania va avea loc la Bistrita, pe data de 23 august! În fața unui public extrem de numeros, prezent la Zilele Orașului Bistrița, cele 20 de concurente vor defila pe muzica live a lui Bogdan Vlădău și a bandului său. Nonis G va întreține atmosfera, iar Vlad Morar, câștigătorul Mister Transilvania 2015, va susține un mini-concert. Vlad e un tânăr extrem de talentat, student la Conservatorul din Cluj.
Ramona Felba, designer ale cărei rochii au fost purtate la Oscar, se va ocupa de ținutele concurentelor.
În cele 90 minute alocate concursului echipa MissTv a pregătit numeroase surprize atât concurentelor cât și publicului spectator!
[nggallery id=846]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Monden-Clubbing
Truck Tuning Art 2024: The PuzZles vor da glas Cetății Alba Carolina În perioada 2-4 august 2024 în Cetatea Alba Carolina din municipiul Alba Iulia va fi sărbătoare. The PuzZles vor da glas unuia dintre cele mai așteptate evenimente ale anului, Truck Tuning Art 2024. Citește și: Truck Tuning Art 2024: Sute de litri de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României