FOTO| Cine este șoferul care a provocat TRAGEDIA de lângă Sântimbru, unde trei tineri au murit călcați: Are 19 ani și conducea beat
Cine este șoferul care a provocat TRAGEDIA de lângă Sântimbru, unde trei tineri au murit călcați: Are 19 ani și conducea beat
Trei vieți tinere și-au găsit sfârșitul într-un accident teribil, în care un șofer de doar 19 ani, sub influența alcoolului, a călcat un grup de 6 tineri care se deplasau pe marginea drumului.
CITEȘTE ȘI: Mesaje de condoleanțe și comemorare. ANUNTURI de deces la trecerea la cele veșnice a persoanelor dragi
Potrivit informațiilor puse la dispoziție pentru ziarulunirea.ro de către IPJ Alba, numele șoferului este Eduard Palko.
Conform informațiilor furnizate de Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Alba, incidentul a avut loc în jurul orei 3:30 dimineața. Tânărul șofer, originar din Oiejdea, județul Alba, conducea un autoturism pe DN1 și se afla în apropierea unei stații de alimentare cu carburant. Într-o clipă nefericită, el a pierdut controlul volanului și a intrat în coliziune cu un grup de tineri care se deplasau pe marginea drumului, în zona respectivă.
CITEȘTE ȘI: Accident rutier GRAV pe DN1, la Sântimbru: Șase persoane au fost lovite de un autoturism
Din păcate, evenimentul a dus la pierderea a trei vieți tinere, cu vârste cuprinse în jurul a 17, 18 și 25 de ani. În urma testării șoferului cu etilotestul, s-a stabilit că acesta avea o concentrație de 1,06 mg/l alcool pur în aerul expirat, ceea ce depășește cu mult limita legală. În schimb, testele pentru substanțe psihoactive au ieșit negative, ceea ce sugerează că tânărul nu consumase astfel de substanțe înainte de a urca la volan.
Autoritățile au demarat o anchetă amănunțită pentru a elucida cu exactitate circumstanțele care au condus la această tragedie.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 8 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari