Rămâi conectat

Ştirea zilei

FOTO. Accident MORTAL, sâmbătă dimineața. Un tânăr a murit pe loc după impactul cu un autotren

Ziarul Unirea

Publicat

în

URS Construct

Un tânăr și-a pierdut viața sâmbătă dimineața în jurul orei 9, într-un accident petrecut pe șoseaua Cluj-Oradea, în zona localității Căpușu Mare.

Din primele informații, a avut loc o coliziune între un TIR și un autoturism. Autotrenul a părăsit șoseaua pe partea dreaptă a sensului de mers, a rupt gardul unui imobil și a pătruns în curtea unei societăți comerciale, unde a mai lovit un autorusim și o cabină.

A intervenit la accident o autospecială cu modul de descarcerare și două echipaje SMURD. Medicii sosiți de urgență la locul evenimentului au declarat pe loc decesul șoferului din autoturism, ca urmare a traumatismelor grave suferite.

Pompierii au acționat pentru a putea scoate trupul bărbatului din autoturism și pentru a asigura măsurile de prevenire ca urmare a scurgerilor de carburanți înregistrate.

La locul evenimentului pompierii au găsit un autotren ieșit în afara părții carosabile, într-o curte a unui operator economic și două autoturisme avariate, dintre care unul se afla în curtea operatorului economic .

Potrivit polițiștilor, la ora 9.01 pe DN1 E60, la km. 500+400m, în afara localității Căpușu Mare, a avut loc un accident rutier grav, între un autoturism și un TIR, soldat cu decesul unei persoane. Accidnetul s-a produs ca urmare a intrării pe contrsensens a autoturismului.

Șoferul acestuia era un conducător auto în vârstă de 32 de ani, din comuna Gilău, județul Cluj.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Ştirea zilei

Ştirea zilei

„Aveți niste blesteme foarte puternice”: De ce a plătit un bărbat din Alba o sumă enormă către o falsă măicuță

Ziarul Unirea

Publicat

în

„Aveți niste blesteme foarte puternice”: De ce a plătit un bărbat din Alba o sumă enormă către o falsă măicuță Un bărbat din Alba a fost înșelat cu peste 150.000 de lei de către o falsă maicuță, pentru a-l dezlega de farmece. Femeia a fost trimisă în judecată de magistrații Judecătoriei Aiud pentru săvârşirea înșelăciune […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea