CSM Unirea Alba Iulia, triunghiular în Slovenia: remiză cu ND Gorica și eșec cu CSM Reșița

CSM Unirea Alba Iulia a susținut un triunghiular în Slovenia, la Rogla, întâlnind ND Gorica (remiză, 1-1) și CSM Reșița (eșec, 0-1).

După ce amicalul cu NK Bistrica a fost anulat, uniriștii au susținut două teste a câte 45 de minute în aceeași zi, obținând rezultate de apreciat în fața unor oponenți din eșalonul superior.

ND Gorica a deschis scorul în minutul 6, iar A. Voinea (41) a egalat din penalty (faultat Roșu), încheindu-se egal, scor 1-1. CSM Reșița a învins apoi cu 2-0 pe ND Gorica, iar în ultima întâlnire a învins CSM Unirea Alba Iulia, scor 1-0, gol Burlacu (20)

Primul oponent, ND Gorica, a fost în urmă cu doi ani în eșalonul fruntaș, evoluând ediția trecută pe a doua scenă. Directorul sportiv al slovenilor este Marko Ljubinkovic, fost jucător la FC Vaslui.

În primul meci, pentru albaiulieni au evoluat Bucur – D. Nistor, I. Balaur, Vomir, S. Ion – M. Boldea, Mâlnă – Raicea, Roșu, Pîntea, Voinea, iar în al doilea au jucat Roman – Sebaș, Vomir, Ardei, Giugiu – I. Tănase, Jorza – Istrate, Fetița, R. Nistor – Blănaru; au mai jucat Berța, V. Stanciu, Ardeiu, Indrei.

Următorul test este miercuri, 24 iulie, cu NK Triglav Kranj (divizionară secundă în Slovenia)

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Viitorul Sântimbru a câștigat, dramatic, în prelungiri, 4-3 cu ASF Pogăceaua, finala fazei regionale a Cupei României!

Viitorul Sântimbru a câștigat, dramatic, finala fazei regionale a Cupei României, scor 4-3, după prelungiri, în deplasare cu ASF Pogăceaua!! În mod dramatic, elevii lui Adrian Bicheși au repurtat a 3-a victorie consecutivă în faza regională, calificându-se în turul întâi preliminar, unde va da piept cu o echipă din Liga 3. Scorul la finele timpului […]