Comunicat de presă| Nu sunt de acord cu închiderea Bisericilor de Crăciun! (P)
O spun tare și răspicat: NU SUNT DE ACORD CU ÎNCHIDEREA BISERICILOR DE CRĂCIUN! Au făcut-o PNL-iștii și PSD-iștii de Paști și care a fost rezultatul? Zero! Poate doar am devenit mai răi și s-a produs o prăpastie și mai mare în societate.
Vorbim de libertăți pierdute? Că ni se fură drepturi? Este clar, pandemia este un lucru cât se poate de serios. Dar și libertatea religioasă este tot un drept câștigat, o libertate fundamentală. Nu se poate pune în balanță dreptul de a merge la un supermarket care nu s-a închis niciodată cu un drept constituțional, european, cetățenesc cum este cel al libertății religioase.
Și eu îmi doresc spitale, dar nu mă aștept ca acestea să fie construite de Biserică. Știu că voi fi acuzat de mulți și atacat pe nedrept de postacii USR și PNL, care mai nou se pupă pe gură fără nicio problemă, dar își înfig cuțite pe la spate. Însă îmi asum ceea ce sunt ca om, fără a poza ipocrit în vreun sfânt.
Ne asumăm PROmisiunea ieșirii din Criză! Pe 6 decembrie, votați Poziția 6 pe buletinul de VOT!
Ioan Lazăr
Candidat Camera Deputaților PRO România
Comandat de partidul PRO România, filiala Alba, cod unic mandatar financiar 11200008, publicat de SC Unirea Pres SRL, portal online: https://ziarulunirea.ro
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Joi, 25 iulie 2024 | Ședință ordinară la Consiliul Local Alba Iulia: Conferirea titlului de „Cetăţean de onoare al municipiului Alba Iulia” profesorului dr. Dorin Uritescu, tarifele de incinerare animale moarte și sprijin financiar pentru CSU Rugby Alba Iulia, pe masa consilierilor locali
Joi, 25 iulie 2024 | Ședință ordinară la Consiliul Local Alba Iulia: Conferirea titlului de „Cetăţean de onoare al municipiului Alba Iulia” profesorului dr. Dorin Uritescu, tarifele de incinerare animale moarte și sprijin financiar pentru CSU Rugby Alba Iulia, pe masa consilierilor locali Consiliul local al municipiului Alba Iulia este convocat în şedinţă ordinară publică, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie