Closetul unei poște din regiunea Harkov, pradă pentru soldații ruși: „Cine ar fi ghicit că pentru ocupanți era cea mai mare comoară?”
Closetul unei poște din regiunea Harkov, pradă pentru soldații ruși: „Cine ar fi ghicit că pentru ocupanți era cea mai mare comoară?”
Într-o localitate a regiunii Harkov, eliberată de armata ucrainiană, rușii au furat o toaletă din oficiul Novaya Poșta. Angajații companiei au văzut acest lucru când s-au întors la birou după ce teritoriul a fost eliberat de sub ocupație rusă.
Fotografia a fost publicată de serviciul de presă al companiei, pe 27 septembrie.
„Ne-am întors în orașele eliberate din regiunea Harkov și am văzut asta într-una dintre filiale… Cine ar fi ghicit că pentru ocupanți aceasta era cea mai mare comoară? ” au glumit angajații poștei.
Ocupanții ruși au distrus zeci de case de civili în Izyum și satele din jur. Soldații Forțelor Armate ale Ucrainei au arătat amploarea distrugerii cauzate de „pacea rusească” cu ajutorul unei drone.
Invadatorii au jefuit și spitalul orașului Izyum. Au ajuns acolo cu afișe de propagandă pregătite în prealabil și semne tipărite în limba rusă.
Sursa: ziare.com
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Actualitate
Alegeri prezidențiale 2025: Bătaie pentru fiecare procent între primii 5 candidați. Sondaj ARA
Alegeri prezidențiale 2025: Bătaie pentru fiecare procent între primii 5 candidați. Sondaj ARA Un sondaj recent realizat de ARA la comanda Antena 3 CNN arată că intrarea în campania electorală se va face cu scoruri apropiate între primii candidați, iar în următoarele 30 de zile se pot produce răsturnări spectaculoase de situație. Dacă Simion „aleargă” […]