Bianca Valc și George Cozma (Atletich Aiud) – vicecampioni naționali în proba de 1500 metri

Aiudenii Bianca Valc și George David Cozma au devenit vicecampion naționali în proba de 1500 metri, ce s-a desfășurat la Bacău, în cadrul Campionatelor Naționale de atletism pentru juniori 3 (Under 16).

Bianca Ioana Valc a avut un incident la start, a fost îpiedicată, s-a lovit, dar a recuperat fantastic 600 de metri și a terminat pe treapta a doua a podiumului cu timpul 5:10.46. Celălalt atlet aiudean pregătit de Ioana Bozdog, George David Cozma a încheiat cursa de 1500 de metri cu rezultatul 4:31.28, devenind, la rându-i vicecampion național.

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]