ASTĂZI: Ședință extraordinară a Consiliului Local Sebeș. VEZI proiectele de pe Ordinea de Zi
Consiliului Local al Municipiului Sebeş este convocat la ședința extraordinară ce va avea loc în această după-amiază, începând cu ora 16.00, la Sediul Primăriei Municipiului Sebeş din Parcul Arini nr 1, având următorul
1. Proiect de hotărâre privind încetarea de drept a calității de consilier local a domnișoarei consilier local COMAN ANA MARIA și numirea în funcția de consilier local a domnului SALĂU MARIUS.
2. Proiect de hotărâre privind aprobarea volumului masei lemnoase care se va recolta și valorifica în cursul anului 2018 din fondul forestier proprietate publică a Municipiului Sebeș și aflat în administrarea Ocolului Silvic Sebeș RA.
3. Proiect de hotărâre privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli și a anexelor , pe anul 2018 , la Ocolul Silvic Sebeș RA.
4. Proiect de hotărâre privind îndreptarea erorii materiale din HCL nr.334/2017 privind darea în administrarea Serviciului Public de Administrarea Patrimoniului Sebeș a locuinței de serviciu situată administrativ în Municipiul Sebeș , str. Valea Frumoasei , bl.2 , sc. A , ap.12 , jud. Alba , aflată în domeniul privat al Municipiului Sebeș cu nr. inv. 11015.
5. Proiect de hotărâre privind aprobarea Programului anual pentru acordarea de finanțări nerambursabile persoanelor fizice sau persoanelor juridice fără scop patrimonial , aferent anului 2018.
6. Proiect de hotărâre privind aprobarea proiectului „ Îmbunătățirea managementului calității în Municipiului Sebeș”, cod SIPOCA / MySMIS: 121/110755.
7. Proiect de hotărâre privind aprobarea proiectului ”Parteneriat pentru acces egal la educație”, cod proiect 107777.
8. Proiect de hotărâre privind aprobarea Documentației de Avizare a Lucrărilor de Intervenții ,,Reabilitare clădire Centru de sănătate –M. Viteazu , nr.28 , Mun. Sebeș “
9. Proiect de hotărâre privind aprobarea Documentației de Avizare a lucrărilor de intervenții (D.A.L.I) pentru obiectivul de investiții ,,Reabilitare clădire Dispensarul nr.2 , str .M. Kogălniceanu , nr.128 , Mun. Sebeș “
10. Proiect de hotărâre privind aprobarea Devizului General actualizat și aprobarea Proiectului tehnic pentru obiectivul de investiții ,, Reabilitare și modernizare clădiri existente ( Corp A , Corp B , Corp C , Sală festivități , Sală Sport , Internat)- Corp B.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Noua măsură pentru combaterea corupției: Un pas important spre aderarea la OCDE
Noua măsură pentru combaterea corupției: Un pas important spre aderarea la OCDE Guvernul a adoptat astăzi, 18 iulie 2024, proiectul Ministerului Justiției, care introduce o nouă infracțiune de corupție: mituirea funcționarilor publici străini. Această măsură aliniează legislația națională la prevederile Convenției OCDE Anti-mită și reprezintă un instrument esențial în combaterea faptelor de corupție împotriva funcționarilor […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 22 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României