Accident rutier la Petrești: Un șofer cu alcoolemie a provocat distrugerea a 4 autovehicule și a trimis o persoană în spital
Poliţia Municipiului Sebeş a fost sesizată, luni dimineața, cu privire la faptul că pe strada 1 Mai din Petreşti a avut loc un accident rutier.
”Din primele cercetări efectuate de poliţiştii deplasaţi la faţa locului a rezultat că V.V., de 58 de ani, din comuna Macea, judeţul Arad, în timp ce conducea un autoturism în direcţia Petreşti – Sebeş, a pătruns pe sensul opus de mers, împrejurare în care a intrat în coliziune cu o autoutilitară condusă de un bărbat în vârstă de 63 de ani, din municipiul Sebeş. În urma impactului cu autoutilitara, autoturismul condus de bărbatul din judeţul Arad a acroșat şi un alt autoturism ce se deplasa din sens opus iar autoutilitara a intrat în coliziune cu un alt autoturism condus din sens opus de un bărbat în vârstă de 40 de ani, din Alba Iulia. Ultimul autoturism a intrat în coliziune cu au autovehicul ce era parcat în faţa imobilului cu numărul 292 din Petreşti. În urma accidentului un bărbat în vârstă de 60 de ani, pasager în autoutilitară, a suferit un traumatism facial, contuzii şi excoriații şi a fost transportat la spitalul din Sebeş unde a rămas internat”, precizează reprezentantul IPJ Alba.
În urma testării conducătorilor auto cu aparatul etilotest, a rezultat că bărbatul care a provocat accidentul era sub influenţa alcoolului, valoarea indicată de aparat fiind 0,75 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Faţă de V.V. cercetările sunt continuate de Poliţia Municipiului Sebeş sub aspectul comiterii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă şi conducere sub influenţa alcoolului.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 7 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari