Val de infracțiuni rutiere pe drumurile din județul Alba, în acest weekend. Șoferi băuți la volan depistați de către polițiști
Val de infracțiuni rutiere pe drumurile din județul Alba, în acest weekend. Mai mulți șoferi băuți la volan depistați de către polițiști
La data de 13 iunie 2020, în jurul orei 01.20, polițiștii Serviciului Rutier l-au depistat pe un bărbat de 43 de ani, din județul Vaslui, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Tudor Vladimirescu din Alba Iulia, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,53 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
La data de 13 iunie 2020, în jurul orei 23.30, polițiștii din Blaj l-au depistat pe un bărbat de 33 de ani, din Blaj, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Clujului din municipiu, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,68 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
La data de 14 iunie 2020, în jurul orei 07.30, polițiștii Biroul Rutier Alba Iulia l-au depistat pe un bărbat de 45 de ani, din Alba Iulia, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Gheorghe Șincai din municipiu, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,78 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
La data de 14 iunie 2020, în jurul orei 23.50, polițiștii din Sebeș l-au depistat pe un bărbat de 51 de ani, din Sebeș, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Aleea Parc din municipiu, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,73 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Curier Județean
Titularizare 2024: Rezultatele finale după contestații vor fi publicate pe 31 Iulie. Repartizarea pe posturi începe pe 1 august
Titularizare 2024: Rezultatele finale după contestații vor fi publicate pe 31 Iulie. Repartizarea pe posturi începe pe 1 august Rezultatele finale ale concursului național de angajare în învățământ vor fi disponibile miercuri, 31 iulie, conform calendarului oficial. Candidații care au obținut cel puțin nota 7 pot fi angajați pe posturi pe perioadă nedeterminată, în funcție […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Opinii - Comentariiacum 8 ore
29 iulie: Ziua Imnului Național. Istoria celor șase imnuri, de la constituirea statului român modern
-
Ştirea zileiacum 5 zile
FOTO: O profesoară de la Colegiul Militar din Alba Iulia, „Omul Anului 2023” pe Statul Major al Forţelor Aeriene
-
Actualitateacum 4 zile
Codul rutier 2024: Ce pedepse riscă șoferii români care conduc băuți, în funcție de nivelul de alcoolemie
-
Ştirea zileiacum 4 zile
VIDEO | Nicușor Stanciu, căpitanul României, a primit placheta de onoare a ISU Alba: ”Sunt mândru și onorat să mă aflu aici! Nu vă zic cel mai bun să câștige, pentru că toți sunteți învingători”