Tentativă de tâlhărie la o sală de jocuri de noroc din Sebeș: Un tânăr de 17 ani din Șugag, REȚINUT de polițiști
Tentativă de tâlhărie la o sală de jocuri de noroc din Sebeș: Un tânăr de 17 ani din Șugag, REȚINUT de polițiști
Un tânăr de 17 ani din Șugag, a fost reținut de polițiștii din Sebeș pentru tentativă de tâlhărie calificată. Acesta a intrat într-o sală de jocuri de noroc din Sebeș și i-a solicitat angajatei, încasările provenite de la jocurile de noroc.
Potrivit IPJ Alba, la data de 13 iulie 2024, în jurul orei 09.00, polițiștii din Sebeș au fost sesizați de către o femeie de 27 de ani, din municipiul Sebeș, cu privire la faptul că, în incinta sălii de jocuri de noroc din municipiul Sebeș, unde lucrează, a pătruns o persoană de sex masculin, având fața acoperită, care i-ar fi solicitat încasările provenite de la jocurile de noroc. Femeia ar fi refuzat să se conformeze, iar bărbatul, realizând faptul că localul este supravegheat video, a renunțat la activitatea infracțională, părăsind incinta sălii de jocuri de noroc, fără a-și duce la îndeplinire fapta propusă.
Polițiștii de ordine publică din cadrul Poliției Municipiului Sebeș, în urma activităților specifice, în cursul zilei de 13 iulie 2024, au identificat persoana bănuită de comiterea infracțiunii de tentativă la tâlhărie calificată, fiind vorba despre un tânăr de 17 ani, din localitatea Șugag.
Față de acesta, a fost luată măsura reţinerii, pentru o perioadă de 24 de ore, cercetările fiind continuate în vederea stabilirii întregii activităţi infracţionale a acestuia.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Județul Alba, reprezentat cu mândrie la Festivalul Național al Acordeonului din Estonia, „HARMOONIKA”
Județul Alba, reprezentat cu mândrie la Festivalul Național al Acordeonului din Estonia, „HARMOONIKA” Grupul instrumental al Ansamblului Folcloric al Județului Alba din cadrul CCAB, format din trei artiști instrumentiști de talie națională (Marcel Oloieru-acordeon, Ștefan Petriman-vioară și Claudiu Crăciun-contrabas), au revenit din Estonia, acolo unde au luat parte și au reprezentat cu mare succes județul […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 4 zile
Marian Codrea și George Goronea, reveniri la Metalurgistul Cugir!
-
Opinii - Comentariiacum o zi
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
14 iulie 1967: Tudor Arghezi, unul dintre cei mai importanți și mai influenți scriitori ai țării noastre, încetează din viață