Spicul Daia Română și-a pierdut invincibilitatea la Micești, în surpriza rundei! La Cergău, banderole și minut de reculegere în memoria Mariei Elena Linca

Surpriză în „Groapa Rotundă”, în etapa a 11-a a Ligii a 4-a, AFC Micești câștigând cu scorul de 2-1 (1-0) partida cu Spicul Daia Română, formația condusă de Ștefan Fogoroși suferind prima înfrângere stagională.

La Cergău, gazdele au condus cu 1-0 la pauză, amifitrionii jucând cu banderole negre, meciul debutând cu un minut de reculegere în memoria Mariei Elena Linca, soția unicului campion olimpic la box din istoria României, Nicolae Linca.

În primul mitan, la Micești a marcat Tripșa (22), iar ambele echipe au rămas în inferioritate, prin eliminările lui Hileagă (38) – Spicul Daia și B. Mârza (41). La reluare, dăienii au egalat prin Brânză (65), însă golul victoriei formației conduse de Alexandru Kalanyos a fost înscris în minutul 76 de D. Baciu.

În fruntea ierarhiei, CS Ocna Mureș are 31 de puncte, iar pe podium sunt CS Universitatea cu 25 de puncte și Voința Stremț – cu 22, care le-a devansat pe Performanța Ighiu și Spicul Daia Română – fiecare câte 21 de puncte, ce au pierdut în această rundă

Alte rezultate:

Viitorul Vama Seacă – Viitorul Sântimbru 0-2 (0-1): Oană (40), Al. Stan (51)

Gazdele au ratat un penalty prin Todea (51), portarul Pascu apărând execuția din punctul cu var.

Nicolae Linca Cergău – CS Universitatea Alba Iulia 1-3 (1-0): Al. Lăcătuș (33), respectiv Cl. Oara (47, 72), R. David (90+2)

CIL Blaj – Hermannstadt (Under 19) 7-1 (4-1) | Schimbări în ofensivă, a plecat S. Culda (la Unirea Ungheni), a venit Cîrstean

CIL Blaj – Hermannstadt (Under 19) 7-1 (4-1) | Schimbări în ofensivă, a plecat S. Culda (la Unirea Ungheni), a venit Cîrstean A treia victorie consecutivă pentru CIL Blaj, nou-promovata în eșalonul terț, în jocurile de verificare, scor 7-1 (4-1) cu Hermannstadt Under 19. Pentru formația din „Mica Romă” au punctat Cioară (dublă, un gol […]