Sete mare: Primăria Alba Iulia cumpără apă plată de 6.000 de euro
Sete mare: Primăria Alba Iulia cumpără apă plată de 6.000 de euro
Primăria Alba Iulia a făcut, în 5 mai 2026, o achiziție directă de apă plată de la S.C. La Fantana S.R.L..
Valoarea achiziției este de 29.361 de lei (echivalentul a aproape 6.000 de euro), fără TVA.

Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea de apă naturală plată îmbuteliată pentru dozatoare, sisteme de distribuție și filtrare a apei potabile, pentru sediul Primăriei municipiului Alba Iulia și pentru sediile serviciilor publice.
Necesarul lunar stabilit este:
*13 bucăți dispozitive de distribuție a apei în regim de custodie;
*55 de bucăți buc bidoane cu apă/lună (19l/bucată);
*14 bucăți dispozitive de filtrare/purificare a apei potabile din rețeaua publică de alimentare a apei.
Durata contractului de achiziție publică este până la 31 decembrie 2026, cu posibilitate de prelungire până la 31 martie 2027.
Detalii despre achiziția de apă plată a Primăriei Alba Iulia AICI.
foto – cu rol ilustrativ (sursa: lafantana.ro)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | „Bujor cu Dor”, afacerea unor tineri din Alba, care a înflorit din dorul unei nepoate pentru bunica ei. Plantație cu peste 1.000 de bujori, crescută în miros de primăvară, muncă și amintiri din copilărie
„Bujor cu Dor”, afacerea unor tineri din Alba, care a înflorit din dorul unei nepoate pentru bunica ei. Plantație cu peste 1.000 de bujori, crescută în miros de primăvară, muncă și amintiri din copilărie Într-un colț liniștit la intrarea în Cugir, cunoscut de localnici sub numele de ,,Țara Vântului”, pe un teren moștenit din familie, […]
FOTO | O tânără din Alba, experiențe memorabile în Japonia! Pasionată de limba și cultura japoneză după o vizită la 13 ani, a revenit după ani, în Tokyo, ca studentă: ,,M-a marcat mai mult decât mă așteptam”
O tânără din Alba, experiențe memorabile în Japonia! Pasionată de limba și cultura japoneză după o vizită la 13 ani, a revenit după ani, în Tokyo, ca studentă: ,,M-a marcat mai mult decât mă așteptam” Studentă la Facultatea de Litere din cadrul Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, la specializarea japoneză-franceză, albaiulianca Romana Sârb a avut parte […]
VIDEO | Viceprimarul Adina Cristina Toma, copilot în sesiunea de antrenamente de la Super Rally 2026 – Trofeul Alba Iulia: „O experiență unică”
Viceprimarul Adina Cristina Toma, copilot în sesiunea de antrenamente de la Super Rally 2026 – Trofeul Alba Iulia Sâmbătă, 6 iunie 2026, Adina Cristina Toma a participat la sesiunea de antrenamente din cadrul Super Rally 2026 – Trofeul Alba Iulia. În cadrul evenimentului, aceasta a ocupat locul de copilot al lui Alex Filip. „A fost […]