SCANDAL într-o familie din Șibot: Un tânăr de 24 de ani, REȚINUT de polițiști după ce și-a bătut soția
SCANDAL într-o familie din Șibot: Un tânăr de 24 de ani, REȚINUT de polițiști după ce și-a bătut soția
Un tânăr de 24 de ani, din Șibor, a fost reținut de polițiști după ce și-a bătut soția. S-a ales și cu ordin de protecție provizoriu.
Potrivti IPJ Alba, la data de 3 martie 2024, polițiștii Secției 2 poliție Rurală Vințu de Jos au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat de 24 de ani, din comuna Șibot, care este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.
Citește și: Și-a bătut soția cu care este în divorț, i-a furat mașina și i-a distrus mai multe haine: Bărbat de 36 de ani, din Alba Iulia, reținut de polițiști
În sarcina acestuia s-a reținut faptul că, în după amiaza zilei de 3 martie, pe fondul consumului de alcool și al unor discuții contradictorii avute cu soția sa, ar fi agresat-o.
Față de bărbat a fost emis și un ordin de protecție provizoriu prin care i s-a interzis să se apropie de soția sa.
În cursul zilei de azi, 4 martie, bărbatul va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, pentru dispunerea măsurilor legale.
Cercetările sunt continuate.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | Bunicii din cătunele izolate din Apuseni au primit pachete și vizita brașoveanului și voluntarilor dedicați trup și suflet lor: ”Ne așteaptă cu multă bucurie, unii nu își amintesc de noi, iar alții nu mai vor sa plecăm”
Bunicii din cătunele izolate din Apuseni au primit pachete și vizita brașoveanului și voluntarilor dedicați trup și suflet lor: ”Ne așteaptă cu multă bucurie, unii nu își amintesc de noi, iar alții nu mai vor sa plecăm” Imaginați-vă cum ar fi să trăiți într-un loc fără drumuri, fără magazine, fără medici de la care să […]