Nicolae Ciucă - 2024

Robert Paștiu, tenismenul în vârstă de 7 ani, din Cugir, a obținut locul 2 la Cupa „Tennis Mergea Academy” – competiție organizată în cadrul Campionatului Național „Tenis 10”

Bera Larisa

Cugireanul Robert Paștiu, în varsta de 7 ani, a jucat sâmbătă marea finală la Turneul de Tenis de Camp „Tenis 10”, în municipiul Târgu-Jiu, obținând locul 2 la unul dintre cele mai mari turnee de juniori din țară „Tennis Mergea Academy” .

Robert a totalizat 9 victorii consecutive la acest Turneu National „Tenis 10”.

Familia a dorit să mulțumească antrenorilor Lucian Rada și Gheorghe Harceaga de la Clubul Sportiv Metalurgistul Cugir.

Reamintim faptul că, în data de 6 aprilie 2024, tenismenul Robert Paștiu, a obținut locul 1 la Turneul „Cupa Cetății Alba Iulia” la tenis de câmp, competiție din cadrul Campionatului Național „Tenis 10”. Tenismenul cugirean Robert Paștiu, în vârstă de 7 ani, legitimat la Cubul Sportiv Metalurgistul Cugir, înscris la categoria de vârstă 7 – 9 ani, a disputat 6 meciuri, la finalul cărora a obținut 6 victorii fără nici o înfrângere.

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

CSM Unirea Alba Iulia, în preliminarile Cupei Challenge la polo feminin | În 8-10 noiembrie, în Bazinul Olimpic, turneu internațional de calificare

CSM Unirea Alba Iulia, în preliminarile Cupei Challenge la polo feminin | În 8-10 noiembrie, în Bazinul Olimpic, turneu internațional de calificare CSM Unirea Alba Iulia s-a înscris în Cupa Challenge la polo feminin, iar în perioada 8-10 noiembrie, în Bazinul Olimpic se va disputa un turneu internațional de calificare. Formația din Cetatea Marii Uniri, […]