”Reprezint Alba Iulia”, proiectul care promovează tinerii albaiulieni
La cârma proiectului ”Reprezint Alba Iulia” se află doi liceeni de la ”Colegiul Economic Dionisie Pop Maritan” de care probabil ați mai auzit, și anume Voica Laurențiu și Sechereș Răzvan, ei reușind anul trecut prin cadrul proiectului YouthBank numit ”Dansul, esența vietii” prin spectacolele lor să umple săli întregi din Alba Iulia, Teiuș și Aiud.
Anul acesta tinerii revin cu un proiect independent numit ”Reprezint Alba Iulia”. Din spusele lor proiectul are ca scop ”promovarea tuturor oamenilor care vor să facă ceva și nu pierd timpul degeaba. Sunt o mulțime de oameni care fie vor să schimbe ceva, să își pună orașul pe hartă prin performanțele lor, dar fie nu găsesc calea cea mai potrivită pentru a se promova, fie nu sunt remarcați din pricina unei modeste promovari”.
Primul pas făcut de aceștia a fost pagina de Facebook (https://www.facebook.com/ReprezintAlbaIulia) care a adunat într-un timp foarte scurt 350 de aprecieri, pe ea postând filmulețe/poze și promovând ideile albaiulienilor. Pe această cale cei doi îi anunță pe toți cei care fie cântă, pictează, fotografiază, dansează, fac vlogging sau orice altă activitate care merită promovată, să trimită un mesaj privat paginii, pentru a-i promova.
Pentru că, comunitatea Reprezint Alba Iulia să crească, avem nevoie de ajutorul vostru, al albaiulienilor! Nu te costă nimic, tot ce trebuie să faci este să apeși butonul ”Like” dacă îți place ideea și vrei ca adevăratele valori să ajungă acolo unde trebuie, reprezentandu-te!
Încheiem cu ce spunea unul dintre fondatorii proiectului Reprezint Alba Iulia: ”Da LIKE dacă reprezinți Alba Iulia”
Ne vedem pe https://www.facebook.com/ReprezintAlbaIulia
(V.N.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Rezultate remarcabile pentru ISU Alba: Popa Ioan și Avram Mihai au obținut locul I, la etapa națională a Concursului “Cel Mai Puternic Pompier”
Rezultate remarcabile pentru ISU Alba: Popa Ioan și Avram Mihai au obținut locul I, la etapa națională a Concursului “Cel Mai Puternic Pompier” Patru pompieri din cadrul ISU Alba au participat în cursul acestor zile la etapa națională a Concursului “Cel Mai Puternic Pompier”, care a reunit aproape 100 de salvatori militari din 28 de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 19 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie 1967: Tudor Arghezi, unul dintre cei mai importanți și mai influenți scriitori ai țării noastre, încetează din viață