Primăria Alba Iulia achiziționează mobilier specific pentru cele 50 de secții de vot din municipiu: Investiție de 120.000 lei
Primăria municipiului Alba Iulia achiziționează mobilier specific necesar pentru alegerile locale 2020, în cele 50 de secții de votare din oraș. Valoarea totală a achizițiilor este estimată la 120.000 de lei, fără TVA.
Cabinele de vot vor avea structură profil de aluminiu, vopsit în alba, dimensiuni h=2m, l=0,95m; Pereți umplutură pe 3 laturi din PAL melaminat, culoare alb, dimensiune perete umplutură h=1, 10m, l=0,935 cu montarea pe structură de a înălțimea de 0,9 m; Poliță suport din PAL melaminat alba, cu dimensiunile d 1=0,25m, L=0,935m amplasată în interior la înălțimea de 1,2 de la sol;
În urma montării elementelor de mai sus va rezulta o cabină de vot cu un spațiu de lxlmp. Cabinele de vot vor fi realizate încât să poată fi montate în ansamblu de 4 cabine înșiruite.
Mobilier specific
confecționare cabine vot noi:- 40 buc.
confecționare perdele pentru cabinele de vot: – 32 buc.
confecționare urne mari: 100 buc.*
revizuire / reparare cabine vot existente deteriorate: 185 buc.
revizuire / reparare urne mari existente deteriorate: 100 buc.
revizuire / reparare urne mici existe deteriorate: 50 buc.
panou tip săgeată cu inscripția spre secția de votare nr._ : 150 buc.
revizuire / reparare panou tip săgeată cu inscripția spre secția de votare nr._: 350 buc.
panou cu inscripția secția de votare nr._: 10 buc.
revizuire / reparare panou tip săgeată cu inscripția spre secția de votare nr._: 40 buc.
În cadrul contractului se vor efectua următoarele:
– Montarea și demontarea tuturor cabinelor și urnelor secțiilor de votare;
– Confecționare cabine de vot, panouri intrare inscripționate cu nr. secției de votare, săgeți indicatoare, urne, capace urne pentru înlocuirea celor care nu mai pot fi utilizate;
– Transportul și manipularea tuturor dotărilor necesare; încărcat și descărcat în/din auto a tuturor dotărilor necesare; Transportul auto al tuturor dotărilor necesare la și de la secțiile de votare la depozit.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
Gheorghe Crăciun, veteran al celui de-al Doilea Război Mondial, din Sebeș, a încetat din viață la venerabila vârstă de 100 de ani: ”Eroii nu mor niciodată”
Gheorghe Crăciun, veteran al celui de-al Doilea Război Mondial, din Sebeș, a încetat din viață la venerabila vârstă de 100 de ani: ”Eroii nu mor niciodată” Veteran al celui de-a Doilea Război Mondial, Crăciun Gheorghe, din Sebeș, a încetat din viață la sfârșitul săptămânii trecute la venerabila vârstă de 100 de ani. Citește și: Mesaje […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Opinii - Comentariiacum 6 ore
29 iulie: Ziua Imnului Național. Istoria celor șase imnuri, de la constituirea statului român modern
-
Ştirea zileiacum 5 zile
FOTO: O profesoară de la Colegiul Militar din Alba Iulia, „Omul Anului 2023” pe Statul Major al Forţelor Aeriene
-
Actualitateacum 4 zile
Codul rutier 2024: Ce pedepse riscă șoferii români care conduc băuți, în funcție de nivelul de alcoolemie
-
Ştirea zileiacum 4 zile
VIDEO | Nicușor Stanciu, căpitanul României, a primit placheta de onoare a ISU Alba: ”Sunt mândru și onorat să mă aflu aici! Nu vă zic cel mai bun să câștige, pentru că toți sunteți învingători”