Miriam Bulgaru, calificare în sferturile de finală ale Țiriac Foundation Trophy! Rezultat excelent pentru tenismena din Alba Iulia

Miriam Bulgaru, calificare în sferturile de finală ale turneului Țiriac Foundation Trophy! Rezultat excelent pentru tenismena din Alba Iulia

Miriam Bulgaru a reușit un rezultat excelent, calificarea în sferturile de finală ale turneului Țiriac Foundation Trophy, impunându-se în două seturi în partida cu Dejana Radanovic (Serbia), scor 6-4, 6-4, contând pentru optimile de finală ale competiției de la București.

Un meci greu, complicat, intens”, a spus Miriam Bulgaru
O confruntare echilibrată, ce a durat mai bine de două ore (127 de minute), ultimul game al celui de-al doilea set fiind epuizant. Dejana a avut 4 mingi de break și a anulat o minge de meci a tenismenei din Alba Iulia, însă Miriam a fructificat-o pe a doua!

Adversara din sferturi va fi rusoaica Alevtina Ibragimova (19 ani, WTA 335), venită din calificări, meci prevăzut vineri