Mica Olimpiadă de Geografie Terra 2018, etapa județeană Alba: 15 elevi, calificați la faza națională
Un număr de 90 elevi din Alba au participat sambătă, 14 aprilie, 2018, la etapa judeţeană a Concursului Naţional de Geografie pentru clasele V-VII „Mica Olimpiadă de Geografie Terra” 2018, desfăşurată la Colegiul Naţional ”Alexandru Domşa” din Alba Iulia.
Cei care au obţinut cele mai bune rezultate vor participa la faza naţională, ce se va desfăşura în data de 12 mai, 2018.
Pe primele locuri s-au clasat elevi din Abrud şi Daia Română.
Mai jos, rezultatele elevilor care s-au calificat la faza națională a olimpiadei:
Clasa a V-a
Numele si prenumele elevului/Unitatea scolara/Media/Premiul/Prof.care l-a pregătit
Cibu Maria Isabelle – Scoala Gimnazială Daia Română – 9.80 – Premiul I – Mihaela Gherghin
Mihu Alina – Scoala Gimnazială Daia Română – 9.60 – premiul I – Mihaela Gherghin
Antilică Tudor Anton – Col.Nat„L.Blaga” Sebes – 9.20 – premiul II – Mioara Bulbucan
Stanciu Denis – Scoala Gimnaziala „Avram Iancu” Alba Iulia – 9.00 – premiul II – Pavel Ioan
Șuteu Rahela – Școala Gimnazială Petrești – 9.00 – premiul II – Cibu Maria
Clasa a –VI-a
Numele si prenumele elevului/Unitatea scolara/Media/Premiul/Prof.care l-a pregătit
Parfene M. V. Daniel Emanuel – Liceul ,,H.C.C.’’ Abrud – 9.90 – premiul I – Costea Leontin
Belciu Carla – Col. Nat „L.Blaga” Sebes – 9.80 – premiul I – Mioara Bulbucan
Felea L. V. Daiana Alexandra – Liceul ,,H.C.C.’’ Abrud – 9.60 – premiul I – Costea Leontin
Airinei Maria-Cristina – Col.Nat „L.Blaga” Sebes – 9.50 – premiul I – Mioara Bulbucan
Blaga Rebeca-Ioana – Col.Nat„L.Blaga” Sebes – 9.50- premiul I – Mioara Bulbucan
Tomus Ş. Tudor – Liceul ,,H.C.C.’’ Abrud – 9.20 – premiul II – Costea Leontin
Clasa a VII-a
Numele si prenumele elevului/Unitatea scolara/Media/Premiul/Prof.care l-a pregătit
Durbaca Matei – Scoala Gimnaziala Vasile Goldis Alba Iulia – 9.00 – premiul II – Lancranjan Floare
Dobra Luca – Scoala Gimnaziala „Avram Iancu” Alba Iulia – 8.60 – premiul III – Pavel Ioan
Maier Horatiu – Scoala Gimnaziala Vasile Goldis Alba Iulia – 8.60 – premiul III – Lancranjan Floare
Ştefani S. C. Alexia Vanessa – Liceul ,,H.C.C.’’ Abrud – 8.60 – premiul III – Costea Leontin.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Curier Județean
INCENDIU de vegetație uscată pe șoseaua de centură a municipiului Alba Iulia: Intervin pompierii
INCENDIU de vegetație uscată pe șoseaua de centură a municipiului Alba Iulia: Intervin pompierii Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit duminică după-masa pe șoseaua de centură a municipiului Alba Iulia. Citește și: INCENDIU în Alba Iulia, cu degajare de fum, de la o oală cu mâncare uitată pe foc Detasamentul de pompieri Alba Iulia […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Nume care se sărbătoresc de Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel 2024 – aproape 500.000 de români îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Mesaje de Sfinţii Petru și Pavel 2024. Urează-le un călduros ”La mulți ani” celor apropiați
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Obiceiuri, Tradiţii şi Superstiţii de Sfinţii Petru şi Pavel: Se dă de pomană pentru sufletele celor morţi, apar licuricii şi nu mai cântă cucul
-
Ştirea zileiacum 2 zile
FOTO, VIDEO. Turist pe Valea Frumoasei, printre peisaje de o frumusețe tulburătoare, în raiul descris în povestirile lui Sadoveanu
-
Opinii - Comentariiacum 20 de ore
De ce e bine să mergi duminica la biserică? Dacă nu te duci la Sfânta Liturghie înseamnă că-i întorci spatele lui Dumnezeu
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Mesaje de Sfinţii Petru şi Pavel 2024. URARI și FELICITARI pe care le poți trimite sărbătoriților