// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Mica Olimpiadă de Geografie Terra 2018, etapa județeană Alba: 15 elevi, calificați la faza națională

Un număr de 90 elevi din Alba au participat sambătă, 14 aprilie, 2018, la etapa judeţeană a Concursului Naţional de Geografie pentru clasele V-VII „Mica Olimpiadă de Geografie Terra” 2018, desfăşurată la Colegiul Naţional ”Alexandru Domşa” din Alba Iulia.

Cei care au obţinut cele mai bune rezultate vor participa la faza naţională, ce se va desfăşura în data de 12 mai, 2018.

Pe primele locuri s-au clasat elevi din Abrud şi Daia Română.

Mai jos, rezultatele elevilor care s-au calificat la faza națională a olimpiadei:

Clasa a V-a

Numele si prenumele elevului/Unitatea scolara/Media/Premiul/Prof.care l-a pregătit

Cibu Maria Isabelle – Scoala Gimnazială Daia Română – 9.80 – Premiul I – Mihaela  Gherghin

Mihu Alina – Scoala Gimnazială Daia Română – 9.60 – premiul I – Mihaela  Gherghin

Antilică Tudor Anton – Col.Nat„L.Blaga” Sebes – 9.20 – premiul II – Mioara Bulbucan

Stanciu Denis – Scoala Gimnaziala „Avram Iancu” Alba Iulia – 9.00 – premiul II – Pavel Ioan

Șuteu Rahela – Școala Gimnazială Petrești – 9.00 – premiul II –  Cibu  Maria

Clasa a –VI-a

Numele si prenumele elevului/Unitatea scolara/Media/Premiul/Prof.care l-a pregătit

Parfene M. V. Daniel Emanuel – Liceul  ,,H.C.C.’’  Abrud – 9.90 – premiul I – Costea Leontin

Belciu Carla – Col. Nat „L.Blaga” Sebes – 9.80 – premiul I – Mioara Bulbucan

Felea L. V. Daiana Alexandra – Liceul ,,H.C.C.’’ Abrud  – 9.60 – premiul I – Costea Leontin

Airinei Maria-Cristina – Col.Nat „L.Blaga” Sebes – 9.50 – premiul I – Mioara Bulbucan

Blaga Rebeca-Ioana – Col.Nat„L.Blaga” Sebes – 9.50- premiul I – Mioara  Bulbucan

Tomus Ş. Tudor – Liceul  ,,H.C.C.’’ Abrud – 9.20 – premiul II – Costea Leontin

Clasa a VII-a

Numele si prenumele elevului/Unitatea scolara/Media/Premiul/Prof.care l-a pregătit

Durbaca Matei – Scoala Gimnaziala Vasile Goldis Alba Iulia  – 9.00 – premiul II – Lancranjan Floare

Dobra Luca – Scoala Gimnaziala „Avram Iancu” Alba Iulia – 8.60 – premiul III – Pavel Ioan

Maier Horatiu – Scoala Gimnaziala Vasile Goldis Alba Iulia  – 8.60 – premiul III – Lancranjan Floare

Ştefani S. C. Alexia Vanessa – Liceul ,,H.C.C.’’ Abrud – 8.60 – premiul III  – Costea Leontin.

Alexandra MATEȘ

Email: ale_mates@yahoo.com
Tel: 0722.661.325

Un răspuns la Mica Olimpiadă de Geografie Terra 2018, etapa județeană Alba: 15 elevi, calificați la faza națională

  1. Marius Filimon 18.04.2018 la 12:24

    Bravo pentru Maier Horatiu – Scoala Gimnaziala Vasile Goldis Alba Iulia . Este un baiat excelent ! Stiu ca este printre cei mai buni elevi din scoala.