Liga a 4-a, Sportul Petrești continuă seria pozitivă, 5-0 cu Rapid Teiuș | Voința Stremț, același scor cu „lanterna roșie”

Sportul Petrești, echipa lui Ștefan Fogoroși continuă seria pozitivă, iar după remiza prețioasă de la Ocna Mureș a câștigat acasă cu Rapid Teiuș, în etapa a 13-a a Ligii a 4-a, într-un mod categoric, scor 5-0 (3-0).

Marcatori: Sava (4, 14, penalty), D. Ianc (40), Pamfiloiu (65), Bălaș (82).

În derby-ul Munților Apuseni, CS Zlatna a învins în meciul orgoliilor, Cuprirom Abrud, la limită.

Victorie facilă pentru ocupanta locului secund, în fața unei echipe ce a deplasat numai 11 jucători și a înregistrat a 3-a înfrângere la rând. Petreștenii sunt în grafic, cu 6 jocuri fără eșec (patru victorii și două remize, la Blaj și Ocna Mureș).

CS Zlatna – Cuprirom Abrud 2-1 (1-0)

Marcatori: A. Cîmpean (44), D. Cristea (57), respectiv Miheț (59).

Meci interesant pe Ampoi, un derby adjudecat de amfitrioni, care au întâmpinat o replică dârză din partea echipei lui Costică Moldovan. După meci, în nocturnă s-a desfășurat un interesant joc amical, cu fostele glorii ale Minaurului, “Prietenii lui Joe”.

Voinţa Stremţ – Arieşul Apuseni Baia de Arieş 5-0 (4-0)

Marcatori: Țurcanu (28), A. Beldean (29), I. Popa (38), Rancea (40), Tomuș (70).

Scor făcut de nou-promovată pe seama “lanternei roșii”, cu al 8-lea eșec consecutiv.

ora 16.00: ; *duminică, 19 noiembrie, ora 11.00: CIL Blaj – CS Ocna Mureş; ora 14.30: Viitorul Spicul Daia Română – Energia Săsciori, Euro Şpring – Metalu Aiud, Fortuna Lunca Mureşului – Transalpina Şugag

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]