Nicolae Ciucă - 2024

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

Liga 4, etapa a șasea: Liderul, Hidro Mecanica Șugag, demonstrație de forță, CS Zlatna – victorie în inferioritate, Voința Stremț – pe locul secund

*Performanța Ighiu – Energia Săsciori 2-0 (0-0).

Ighienii au câștigat al treilea joc la rând împotriva penultimei clasate, formație care a pierdut toate întâlnirile în această toamnă;

*Viitorul Sântimbru – CS Ocna Mureș 3-0 (1-0)

Trupa din Galtiu s-a impus net în derby-ul rundei cu CS Ocna Mureș, formație ce venea după trei jocuri adjudecate. O dublă Brânză și o reușită de senzație a juniorului B. Suciu au conturat o victorie clară a sântimbrenilor, ce s-au reabilitat după eșecul de la Stremț. În actul secund, Adrian Hulea, oficialul gazdelor, a fost eliminat pentru două cartonașe galbene (65);

*Fortuna Lunca Mureșului – Spicul Daia Română 0-3 (0-3)

Succes conturat în prima repriză pentru dăieni în compania unui oponent care a pierdut toate întâlnirile în fața fanilor și a înregistrat a treia înfrângere la rând;

*CS Zlatna – Academia Șona 1-0 (1-0)

În minutul 35, Arsîn (CS Zlatna), autorul golului, a fost eliminat. O gură mare de oxigen pentru aurari, ce veneau după rușinosul 0-10 de la Galda de Jos, trei puncte mari adjudecate în inferioritate numerică încă din prima repriză. Oaspeții au înregistrat al patrulea insucces consecutiv;

*Limbenii Limba – Industria Galda de Jos 0-3 (0-2).

Fosta divizionară terță a câștigat lejer în fieful „lanternei roșii” (zero puncte în 6 confruntări și cel mai modest golaveraj, 3-35) și a urcat pe podium;

*AFC Micești – Voința Stremț 0-4 (0-1).

Stremțenii, dublă Mihu, au trecut și al cincilea val și au ajuns pe locul secund. Pentru AFC Micești a fost prima înfrângere pe teren propriu;

*Hidro Mecanica Șugag – Viitorul Vama Seacă 5-0 (1-0).

La revenirea pe arena din Șugag, demonstrație de forță pentru lider, cu al treilea joc fără a primi gol;

*Inter Unirea – a stat.

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACSM Codlea – CSU Alba Iulia 0-1 (0-0), studenții au marcat în minutul 90+4!!!

CSU Alba Iulia a repurtat o victorie cu emoții, 1-0 (0-0) în deplasare cu „lanterna roșie” ACSM Codlea, golul victoriei fiind înscris în minutul 90+4 de R. Popa. Reușita fundașului (reluare la colțul scurt după un corner B. Minteuan), în ultimele secvențe, a evitat un rezultat rușinos pentru universitari, care astfel au reușit să câștige […]