Nicolae Ciucă - 2024

Liga 4, etapa a cincea: liderul Hidro Mecanica Șugag, victorie în duelul orgoliilor la Săsciori! Industria, 10-0 cu CS Zlatna!

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

*Voința Stremț – Viitorul Sântimbru 4-1 (1-1). Gazdele au câștigat derby-ul rundei în fața unei asistențe numeroase, realizând a 4-a victorie la rând. Trupa din Galtiu a plătit tribut greșelilor individuale și nu a reușit decât să egaleze în prima repriză prin Epure, fostul echipier al Voinței. Primul eșec și primele goluri încasate în dreptul deținătoarei Cupei României la nivel județean;

*CS Ocna Mureș – Limbenii Limba 4-0 (3-0). Victorie fără emoții pentru ocnamureșeni în compania „lanternei roșii”, gazdele urcând pe podium;

*Spicul Daia Română – AFC Micești 1-0 (0-0). În minutul 80, Biro (Spicul) a fost eliminat. În duelul vecinelor din ierarhie, dăienii s-au impus în inferioritate numerică, gol Mihălțan (89);

*Viitorul Vama Seacă – Inter Unirea 0-2 (0-1)Al treilea duel consecutiv adjudecat de formația din „curbă”, gazdele pierzând din nou în fața fanilor

*Industria Galda de Jos – CS Zlatna 10-0 (6-0)

După înfrângerea de la Ighiu, în etapa anterioară, găldenii s-au răzbunat cu scorul turului pe seama unei formații ce a pierdut în ultimele 4 dispute; A marcat și portarul Cătălin Suciu din penalty, plus o triplă Grecu și o dublă Georgiu.

*Academia Șona – Performanța Ighiu 1-2 (0-0): Macarie (71)/ Oniche (63), Gavrilă (89). A doua victorie la rând a ighienilor, gazdele înregistrând al treilea insucces la rând. Vizitatorii au condus cu 1-0, au fost egalați, iar Gavrilă a punctat în minutul 89;

*Energia Săsciori – Hidro Mecanica Șugag 0-2 (0-0). Vizitatorii s-au impus în derby-ul formațiilor de pe Valea Sebeșului și rămân pe prima poziției a ierarhiei. Formația condusă de Ionel Marcu este singura care nu a pierdut în acest sezon, iar Energia a înregistrat al patrulea insucces la rând.

*Fortuna Lunca Mureșului – a stat

CSM Unirea Alba Iulia – ACS Mediaș, derby-ul Seriei 7, pe „Cetate”! CIL Blaj, joc intern cu ACS Tg. Mureș, deplasări pentru Metalurgistul Cugir și CSU Alba Iulia

CSM Unirea Alba Iulia – ACS Mediaș, derby-ul Seriei 7, pe „Cetate”! CIL Blaj, joc intern cu ACS Tg. Mureș, deplasări pentru Metalurgistul Cugir și CSU Alba Iulia, în runda a cincea din Liga 3 Etapa a cincea a eșalonului terț programează sâmbătă, pe „Cetate”, derby-ul Seriei 7, între primele două clasate, CSM Unirea Alba […]