Într-un joc de verificare, CSM Unirea Alba Iulia – Sticla Arieșul Turda 2-0 (0-0) | „Alb-negrii”, a treia victorie fără gol primit

Într-un joc de verificare, CSM Unirea Alba Iulia – Sticla Arieșul Turda 2-0 (0-0). „Alb-negrii”, a treia victorie fără gol primit

O săptămână perfectă pentru gruparea din Cetatea Marii Uniri, care s-a calificat în play-off-ul Cupei României și a celebrat Centenarul, s-a încheiat cu partida de verificare cu Sticla Arieșul Turda. Pe „Cetate”, gruparea albaiuliană s-a impus cu scorul de 2-0 (0-0), goluri marcate de Indrei (69) și Jorza (82), fotbaliști intrați la după pauză.

A fost a 3-a victorie consecutivă a elevilor lui Alexandru Pelici, după revenirea din stagiul extern din Slovenia, în meciuri fără gol primit. Ultima repetiție din 24 august, cu SCM Zalău, în deplasare, a fost anulată.  În achimb sunt alte două jocuri, cu Performanța Ighiu (marți) și Viitorul Cluj (miercuri), ambele dimineaț, primul la Micești, celalalt pe „Cetate”

Ay evoluat: Bucur – V. Stanciu, Vomir, Ardei, S. Ion – I. Tănase, Ardeiu – Raicea, Roșu, Pîntea – Voinea; au mai intrat Sebaș, Giurgiu, D. Nistor, M. Boldea, Jorza, Indrei, I. Balaur, Istrate, Fetița (nu au jucat Berța, Roman, R. Nistor, Blănaru).

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Metalurgistul Cugir, set la zero în amicalul de la Stremț, triplă pentru Bura

Metalurgistul Cugir, set la zero în amicalul de la Stremț, triplă pentru Bura Metalurgistul Cugir a câștigat meciul amical de la Stremț cu Voința, cu un set de teni, 6-0 (5-0). Marcatorii „roș-albaștrilor” au fost Bura – triplă, P. Păcurar, Udrea și Cocan. Acest joc a fost legat în locul partidei cu CSC Ghiroda și […]