În Liga a IV-a, scor fluviu la Ciugud *Pianul a învins Blajul, iar CSO Cugir a remizat cu Șpring

În această seară s-au disputat ultimele meciuri ale primei etape din Liga a IV-a a județului Alba. Inter Ciugud - Industria Galda 14Scorul etapei a fost înregistrat la Ciugud, unde Inter Ciugud a învins Energia Săsciori cu 7-2 (4-0). Pentru trupa lui George Ciucă au punctat R. Tușcă (1), Roman (7, 76), D. Luășan (18, 45), Frătean (58, penalty) și I. Gherman (61).

Pentru Energia Săsciori au marcat Muntean (48) și portarul Morariu (51, penalty). După acest rezultat, Inter Ciugud a preluat șefia clasamentului după prima etapă. Iată celelalte rezultate înregistrate astăzi, când au avut loc dueluri între 4 echipe noi din Liga a IV-a.

*CSO Cugir – Euro Șpring 1-1 (0-1). Au marcat: Grozav (52, penalty), respectiv Cr. Bodea (13). Haidiner de la Euro Șpring a văzut cartonașul roșu în minutul 89.

*ACS Pianu de Jos – CIL Blaj 1-0 (0-0). A marcat Grecu în minutul 72 (a ratat penalty, însă a reușit să împingă mingea în poartă din respingere).

Rezultate de ieri: *CS Ocna Mureş – Dalia Sport Daia Română 1-3 (1-1). Au marcat: Lepşa (41), respectiv Schiau (8), Mihalache (68), R. Moga (90+2, penalty).

*Cuprirom Abrud – Viitorul Sântimbru 2-4 (1-1). Au marcat: Paşca (22), Dacian Burz (76), respectiv Dumbra (41), Rancea (61), Ruscă (88), I. Crețiu (90+5). Au fost eliminați Pașca (65), respectiv Dumbra (87).

*Olimpia Aiud – Performanţa Ighiu 1-1 (0-1). Vizitatorii au deschis scorul prin C. Dănilă (min. 36), iar aiudenii au egalat în minutul 63, când Felindean a transformat un penalty.

*Rapid CFR Teiuș – FC Micești 3-1 (1-0): C. Cristea (28), Cerghedean (71 și 73)/Barna (84).

România, eșec cu Slovenia la Campionatele Europene Under 18 de la Blaj

România, eșec cu Slovenia la Campionatele Europene Under 18 de volei feminin de la Blaj Naționala feminină de volei a României a pierdut al doilea meci la Campionatul European Under 18 care este găzduit în „Alba Blaj Arena”.De data aceasta, România a fost învinsă cu scorul de 3-1 (15-25, 25-13, 25-22, 25-16) de Slovenia, la capătul […]