În Divizia A de fotbal feminin, Motorul Oradea – Navobi Alba Iulia 3-1 (3-0)
Echipa feminină de fotbal Navobi Alba Iulia a pierdut astăzi, în deplasare în a doua etapă a seriei vestice din Divizia A, cu Motorul Oradea, scor 1-3 (0-3). Unica reuşită a vizitatoarelor a fost înscrisă în actul secund de antrenorul jucător Alexandra Marian,ce a redus handicapul.
Antrenorul Cătălin Popa a mizat pe Cioca – Drăgoi, Drâmbărean, Neamţu, N. Ghiviziu, Matei, Cristolţean, Marian, Stănescu, Cosma, Barabaş, au mai intrat Cârpaci, Flambă, David; rezervă P. Ghiviziu. Etapa viitoare, sâmbătă, 29 septembrie, la ora 17.00, Navobi întâlneşte pe terenul 2 al stadionului „Cetate” pe CFR Timişoara. „Mai avem mult de muncă până departe. Potenţial există, dar lipsa de omogenitate şi de experienţă îşi pune cuvântul. Am primit două goluri rapid, pe greşeli individuale, în debutul întâlnirii, între care şi un autogol al fundaşului Drăgoi. Puteam mai mult, dar suntem în urmă cu pregătirea fizică”, a spus Silviu Miron, preşedintele Navobi, echipă ce a înregistrat până în prezent trei eşecuri, două în campionat (la Oradea şi cu UTA Arad), respectiv eliminare în Cupa României cu Viitorul Reghin.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Actualitate
18-19 iulie 2024 | COD GALBEN de FURTUNĂ în Alba și alte județe din țară: Vijelii, grindină, descărcări electrice și averse torențiale
18-19 iulie 2024 | COD GALBEN de FURTUNĂ în Alba și alte județe din țară: Vijelii, grindină, descărcări electrice și averse torențiale ANM A emis joi dimineața o avertizare meteo cod galben de furtună valabil în Alba și alte județe din țară, în intervalul 18 iulie, ora 10 – 19 iulie, ora 02. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 13 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României