Gicu Grozav, contribuție decisivă la victoria Petrolului la Botoșani

Fotbalistul albaiulian Gicu Grozav a avut o contribuție decisivă la victoria Petrolului Ploiești în meciul din deplasare cu FC Botoșani din Superliga de fotbal.

Purtătorul banderolei de căpitan de echipă la Petrolul a creat faza din care s-a înscris primul gol și l-a marcat pe al doilea în duelul FC Botoșani – Petrolul 0-2 (0-0), meci contând pentru etapa a opta din prima ligă fotbalistică a țării.

La primul gol, înscris în minutul 90+4, Gicu Grozav i-a oferit o pasă senzațională lui Patricio Baiano, cel care a fost omul cu assist-ul pentru reușita lui Mihnea Rădulescu. Trei minute mai târziu, Gicu Grozav a pus cireașa pe tort, lansat ecelebt în careu de Mario Bratu.

Gicu Grozav a primit cea mai mare notă, 7,6, pe Flash Score.

(L.V.D.)

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Start în faza județeană din Alba a Cupei României: Care au fost rezultatele

Start în faza județeană din Alba a Cupei României Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile eliminatorii din primul tur în faza județeană din Alba a Cupei României la fotbal, în care au fost implicate echipe din Liga 5. Rezultatele au fost următoarele: Sportul Câmpeni – Arieșul Apuseni Baia de Arieș 1-0, Inter Ciugud – Olimpic […]