FOTO Școala Primară din Câlnic, renovată de BookLand, a fost inaugurată de 8 martie: Marius Moga, ambasador al asociației, prezent la eveniment
Școala Primară din Câlnic, renovată de BookLand, a fost inaugurată de 8 martie: Marius Moga, ambasador al asociației, prezent la eveniment
Școala Primară din localitatea Câlnic și-a redeschis vineri, 8 martie, porțile pentru cadrele didactice, elevii și părinții lor care au așteptat cu nerăbdare acest deosebit moment.
Grație unui parteneriat dintre Asociația BookLand Romania, Școala Gimnazială Câlnic, județul Alba și Primăria Comunei Câlnic, elevii din Câlnic vor beneficia de condiții optime de învățare.
Citește și: VIDEO Nicolae Furdui Iancu a inaugurat Școala Primară și Grădinița din satul Balomiru de Câmp, renovate de Asociația BookLand
Inaugurarea oficială a unității de învățământ a avut loc vineri, 8 martie, în prezența ambasadorului BookLand, Marius Moga, a președintelui Consiliului Județean Alba, Ion Dumitrel și a altor invitați, care au fost primiți cu pâine de casă și gogoși.
”În numele comunității noastre și al meu personal, adresez sincere mulțumiri tuturor celor care și-au adus aportul pentru implementarea și finalizarea acestui proiect: BookLand Romania prin Mihaela Petrovan, director Ana Matiş și întreg corpul profesoral, preoților din comună, colegilor din primărie, părinților din satul Câlnic, Brutaria Florian, Badea Gheorghe, dar și oamenilor de bună credință care ne-au sprijin prin cuvânt și faptă!”, a transmis Lucian-Tiberiu Bodea, primarul comunei Câlnic.
„Înc-o școală este gata, Câlnic e laureată! (…) Elevii au văzut vineri pentru prima oară cum arată NOUA lor școală – bucuria de pe fețele lor ne-a uns sufletul”, au scris pe Facebook cei de la BookLand România.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Curier Județean
VIDEO | Ziua Mondială a Autismului, marcată la Centrul Școlar de Educație Incluzivă Alba Iulia: ,,Povești creionate în albastru”, expuse cu emoție de părinții unor copii cu autism
Ziua Mondială a Autismului, marcată la Centrul Școlar de Educație Incluzivă Alba Iulia: ,,Povești creionate în albastru”, expuse cu emoție de părinții unor copii cu autism În 2008, Adunarea Generală a Națiunilor Unite a declarat în unanimitate Aprilie ca Ziua Mondială a Autismului pentru a evidenția nevoia de a contribui la îmbunătățirea calității vieții persoanelor […]