Piestanske-ICIM14Evenimentul anului în baschetul românesc, Final Four-ul Ligii Europei Centrale, ce se desfăşoară la Alba Iulia a debutat cu semifinala dintre ICIM Arad şi Piestanske Cajky, scor 73-62 (19-22, 20-15, 16-17, 18-8). Deţinătoarea trofeului şi a titlului în România, ICIM Arad a avut emoţii în compania formaţiei din Slovacia în prima jumătate a întâlnirii.

*Coş fabulos Monica Broşovszky

„Buturuga mică” a întins mult deţinătoarea trofeului, conducând în permanenţă pe tabelă în primul sfert. Înainte de pauza mare, veterana Monica Broşovszky a marcat în ultima secvenţă, cu un coş de 3 puncte, de la mare distanţă, o aruncare excelentă a baschetbalistei ce recent a împlinit 40 de ani

Al doilea meci, în Sala Universităţii „1 Decembrie 1918” va fi CSU Alba Iulia – Flying Foxes Viena (Austria) – ora 18.00,a doua semifinală, meci în care se va decide componenţa meciurilor pentru clasament.

iar duminică, sunt prevăzute finala mică (ora 15.00) şi finala mare (ora 18.00).

[nggallery id=1289]

George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia

George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]