Donații de peste 550.000 lei pentru Spitalul Blaj, spital suport pentru tratarea pacienților de COVID-19
Donații de peste 550.000 lei pentru Spitalul Blaj, spital suport pentru tratarea pacienților de COVID-19
Interesul pentru campania de donații de la Spitalul Municipal Blaj, desemnat spital suport pentru tratarea pacienților de COVID-19, se menține, în continuare, ridicat. În ultimele zece zile, angajații instituțiilor publice, firmele și persoanele fizice au donat 57.215 lei și 250 euro. În total s-au strâns 537.915 lei și 3.005 euro.
Primăria și Consiliul Local Blaj au oferit peste 27.000 lei, bani donați de angajații UAT Blaj (primar, viceprimar, șef de servicii, angajați ai Primăriei și ai Serviciului Public) și de cei 19 consilierii locali ai municipiului Blaj, care au renunțat în totalitate la indemnizația pe luna martie în favoarea Spitalului Blaj.
În această perioadă, Săptămâna Mare a Paștelui, mai mult ca oricând, gândurile noastre se îndreaptă spre cei care se află în linia întâi a luptei cu pandemia de coronavirus, medicii și întreg personalul medical și administrativ de la Spitalul Municipal Blaj. De aceea, în cel mai profund spirit creștinesc, îi invităm, în continuare, pe toți cei care doresc, persoane fizice și juridice, în măsura posibilităților financiare, să doneze pentru achiziționarea de echipamente și dotări în vederea tratării cazurilor de COVID-19 (coronavirus) la Spitalul Municipal Blaj. Stați acasă și donați!
Iată lista cu cei care au donat în ultimele zece zile:
Donații în lei:
Primăria și Consiliul Local Blaj (27.238 RON), Asociația Apis Târnavele (5.000 RON), Apidava SRL (5.000 RON), AlfaSigma Romania (5.000 RON), Cârnațiu Ioan – Dancu Iulian Sebastian (3.000 RON), Ligia Connolly (2.226,50 RON), Parohia Reformată Blaj (1.000 RON), CAR Credit Teiuș (1.000 RON), Lupeanu Emilia Marinela (1.000 RON), Simu Florentina Cornelia (1.000 RON), Sindicat Liber Învățământ Blaj (1.000 RON), Cristina Ana Hebean (600 RON), Corbean Lucia (500 RON), Avram Maria (500 RON), Cristina Alexandra Nicoleta (500 RON), Dancu Viorica (300 RON), Furcă Horea Alexandru (300 RON), Parohia Reformată Tiur (200 RON), Compania Națională Poșta Română (300 RON), Velicea Octavia Crina (200 RON), Bunescu Luisa Maria (200 RON), Drăgoi Angela (200 RON), Groza Cristian Marcu (200 RON), Popa Ana Elena (200 RON), Lupean Maria (150 RON), Costea Emilia Loredana (100 RON), Muntean Maria Larisa (100 RON), Jidveian Lucia Georgeta (100 RON), Grama Dan Gabriel (100 RON), Isăilă Gheorghe (100 RON), Raț Maria (50 RON).
Donații în euro:
Polgar M. (200 EUR), Cavallotto Filippo (50 EUR).
Puteți face donații în următoarele conturi:
CONT LEI
IBAN: RO38 BTRL RONC RT02 8121 4001
BANCA TRANSILVANIA BLAJ
CONT EURO
IBAN: RO85 BTRL EURC RT02 8121 4001
BANCA TRANSILVANIA BLAJ
TITULAR
ASOCIAȚIA 2% PENTRU SPITALUL MUNICIPAL BLAJ
STR. REPUBLICII, NR. 2, BLAJ, JUD. ALBA
COD FISCAL: 32633019
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | Prăpăd la Sohodol după o vijelie puternică: Mai mulți copaci, puși la pământ de vântul puternic
Prăpăd la Sohodol după o vijelie puternică: Mai mulți copaci, puși la pământ de vântul puternic O vijelie puternică a făcut prăpăd la Sohodol. După zilele caniculare, furtunile lovesc cu la fel de multă putere mai multe zone din județ. Citește și: VIDEO | Natura s-a dezlănțuit vineri la Șibot: Ploaie torențială și rafale de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 6 ore
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 3 ore
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum o oră
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie
-
Sportacum 4 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea