Ziarul Unirea

Conducere nouă la Colegiul Tehnic Aiud

    Ieri, 6 ianuarie, Consiliul de Administraţie al Inspectoratului Şcolar Judeţean Alba a aprobat noua conducere a Colegiului Tehnic Aiud, ne-a informat prof. Cornel Sandu, inspector şcolar general al IŞJ Alba. Astfel, în locul prof. Lucian Căpâlna, care a demisionat la numai 3 luni de la preluarea funcţiei, director a fost numit prof. Iulian Vântu, care deţinuse funcţia de director adjunct. Iulian Vântu este şi consilier local din partea PD-L, fiind secretarul comisiei de activităţi ştiinţifice, învăţământ, cultură-culte, sport şi agrement a CL Aiud. Locul astfel vacantat va fi ocupat de prof. Liliana Miron, care predă chimia la Colegiul Tehnic Aiud. Anul trecut, la admiterea în liceu, cea mai mică medie a fost 4,11, la specializarea Industria textilă şi pielărie, iar după sesiunea din iunie-iulie a examenului de bacaluareat, promovabilitatea a fost de 19,58 la sută. Altfel spus, noua conducere va avea serios de lucru! (R.G.)

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

89 Comentarii

Zuzu 6 ianuarie 2012 at 21:50

Ambele persoane, adica viitoarea conducere a Colegiului Tehnic, sunt bine pregatite in domeniul lor,sunt respectabile, cu bun simt, …
Problema e ca era nevoie de cel putin un Director cu profil tehnic adica de un INGINER.
Este un Colegiu TEHNIC si doar un inginer se plia mai bine pentru o functie de directorat.
Suces, totusi!

Elevul disciplinat 7 ianuarie 2012 at 11:04

Exista domnilor un asemenea inginer cu aptitudini manageriale , usor de observat prin ceea ce face in activitatea sa profesionala.
Numai ca, se pare, nu-i inregimentat in niciun partid!

Elevul indisciplinat 7 ianuarie 2012 at 12:26

Te referi cumva la Damo Petre?

Eleva ul disciplinat 7 ianuarie 2012 at 12:55

Nu mă!
Nu-i vorba de Domo. Acesta nici nu-i inginer, e profesor de Engleza.
Si de fapt, nici nu mai e la scoala; e lider de Sindicat pe la Alba.
De altcineva e vorba. Nu pot sa-ti spun!

Elevul ... 7 ianuarie 2012 at 14:37

Hai ca totusi iti spun.
Este vorba de ing. Visan: calm, cu idei reformatoare, modest, profesionist.

Elevul i.... 7 ianuarie 2012 at 15:00

Totusi, sa recunoastem ca ing. Szabo Mihai emult mai apropiat de noi, elevii. Ne intelege cel mai bine.

Chiulangiul 7 ianuarie 2012 at 16:49

Bravo măi!
V-ati gandit mult?

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 0:35

De ce semnezi cu acest pseudonim?”Zuzu” nu stia sa deschida calculatorul,de unde sa stie el saracutul sa scrie un comentariu ca urmare a unui articol!Mai baiete…cauta-ti draga alt pseudonim.Sau esti ala cu…iaurturile ZUZU?

ZUZUc 12 ianuarie 2012 at 11:54

Acest pseudonim iti convine?
Dar de fapt, cine-i Zuzu? Cine a aflat ca nu se stie cu calculatorul (cu ca… e cacofonie?)?
P.S. Eu nu-s cu iaurtul.Lăpticul, e preferinta mea!

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 0:46

Zuzu nu stia sa deschida un calculator dar sa mai si raspunda la un articol!Mai sa fie!Sa fie oare o coincidenta de nume si este vorba de ZUZU cu iaurturile?

Zuzu 6 ianuarie 2012 at 22:09

La Colegiul Tehnic trebuia sa fie director (fie principal, fie adjunct) un INGINER.
E o scoala in care elevii se pregatesc in diferite activitati profesionale in care doar inginerii au pregatirea si intelegerea adecvata.

Maria 7 ianuarie 2012 at 14:51

Da, o asemenea persoana a fost Maria Codreanu.
A trebuit (sau a fost nevoita?) insa se se pensioneze!

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 0:52

Zuzule….aici ai si tu putina dreptate!Dar numa’ un pic!

... 6 ianuarie 2012 at 22:25

???

rusu 7 ianuarie 2012 at 9:21

Cred ca trebuia numita PSD-ista Ciortea V. care doreste aceasta functie mai mult ca oricine. Ar fi fost mai buna pe acel post decat pe cel de profesoara de informatica de care nu prea are habar! ASa ca s-a facut o alegere buna.

chinezu 7 ianuarie 2012 at 11:09

V. Ciortea si-a dorit o asemenea functie?
Hai domnule ca ma faci sa rad!
Pe ce te bazezi cand faci aceasta afirmatie?

rusu 11 ianuarie 2012 at 11:09

Pai da. Daca ajungea directoare nu mai trebuia sa se straduiasca sa inteleaga si sa predea Informatica.
Statea frumos in birou la cafea si tigara. Ca tare-i plac.

chinezu 11 ianuarie 2012 at 12:47

Acestea-s explicatii puierile!
Cred ca esti un elev frustat care intelege greu … informatica.

Zuzu 7 ianuarie 2012 at 9:54

PSD-ista Ciortea V. este singura din judet care a luat loc la olompiada de informatica aplicata pe tara. Asa ca nu mai fiti invidiosi.

Zuzu 7 ianuarie 2012 at 10:29

De ce te semnezi cu numele meu (Zuzu)?
Chiar n-ai gasit altul?

De cand Ciortea e PSD-ista?

Zizi 7 ianuarie 2012 at 13:03

Iarta-ma pentru folosirea lui … Zuzu; mi-a scapat.
Locuri bune la Olimpiade au mai fost luate si de altii. Chiar si pe tara. Ma refer si la concursurile pe meserii, ca doar e Colegiu Tehnic. Si cu ce s-au ales indrumatorii elevilor? Nici macar cu un salariu de merit.

De cand Ciortea PSD-ista? Nu stiu.

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 0:50

Uite cum te dai tu de gol ca nu esti adevaratul ZUZU!Pai fratele meu!Ala stia TOT.Ce a mancat fiecare de dimineata stia ala!Sa-i fi scapat ca V. Ciortea era si este PSD-ista?Cine poate crede asa ceva?

zizi 7 ianuarie 2012 at 19:47

Rezultatele bune ale elevilor care ajung la olimpiade nivel superior, sunt doar datorita muncii lor, indrumatorii de info. nu au nici o contributie sa ne fie ffffff clar!

Caty 7 ianuarie 2012 at 20:48

Deci măi „zizi” mic, tu ai putea termina scoala si chiar obtine premii pe la olimpiade si fara ai avea in preajma pe profesori?!
Destept baiat! Manca-l-ar mama pe el!

Andrei 9 ianuarie 2012 at 11:16

atenţie la ortografie!!!

Caty 9 ianuarie 2012 at 11:23

Decat un grandios comentariu de tipul „atenţie la ortografie!!!”, mai util e unul in care , din graba, se mai strecoara si cate un … „ai”!

Andrei 9 ianuarie 2012 at 11:38

ţi se pare că-i grandios! grandios este cel referitor la @zizi, bunăoară!

Caty 9 ianuarie 2012 at 12:03

Pai tocmai ca nu-i deloc grandios! Am uitat sa pun ghilimelele de rigoare.
Voiam sa-ti spun ca in loc sa faci o corectura gramaticala (necesara si ea) era mai potrivit sa-ti postezi un comentariu mai … serios!

Profu 7 ianuarie 2012 at 11:34

Pentru „profesor” (sau profesoara?)

Pai pe ce lume traiesti?
Conteaza in ziua de azi dibacia „manageriala si didactica”?
Nu tinere, si astazi, ca si pe vremuri, partidul e in toate (cunosti poezia?).

Vecinu 7 ianuarie 2012 at 12:08

Cred c-o sa-l regretati voi pe prof. Zurgalau care a fost ani de zile directorul acestei scoli.
Avea si pregatire manageriala dar si didactica, asa cum pomeneste cineva mai sus.

Eleva X 7 ianuarie 2012 at 12:20

Ba n-o sa-l regretam deloc pe Zurgalau.
A transformat aceasta scoala intr-o adevarata inchisoare: nu puteai sa iesi in pauza sa-ti cumperi ceva,sau sa-ti rezolvi o problema in oras sau pur si simplu sa pleci ca n-ai chef de o anumita ora.
Ii cunosc pe cei numiti acum: sunt cu totul alte caractere.

Eleva Y 7 ianuarie 2012 at 12:42

Si eu ma bucur pentru viitorii mei directori.
Doamna Liliana e o „dulceata” de femeie!

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 0:57

Consumata in exces…”dulceata” e gretoasa si duce la diabet!Asa ca aviz amatorilor!

Eleva Y 12 ianuarie 2012 at 12:31

Sunteti rautacioasa!
Noi nu ne hranim numai cu „dulceata”.
Mai avem printre noi si „acrituri” de tipul domniei voastre care activati la acelasi Colegiu.
deci conform chimiei, substantele prin amestec isi modifica proprietatile.
Chiar nu stiati?

elevul x 12 ianuarie 2012 at 12:41

da..distinsa eleva x…..liceul este plin de acrituri. Noroc cu pitzipoancele ca dvs care si-au modificat proprietatile:)

elevul x 12 ianuarie 2012 at 12:41

pardon..eleva y:)))))

Eleva Y 12 ianuarie 2012 at 13:54

Mă, tu nu esti elev (x sau y)!

Tu (dumneata) esti o profesoara frustata de la Colegiu.
Un elev, fie el…”x”, nu foloseste expresii de genul „pitzipoance ca dvs”!
Rusinica!

ElevulZ 13 ianuarie 2012 at 16:34

Aveti rabdare fetelor.
Uneori femeile sunt mai rele cu elevii cand ocupa functia de director.

Ioana 7 ianuarie 2012 at 12:51

Pe D-na prof. LILIANA MIRON o cunosc de cand eram eleva, este un OM DEOSEBIT si o profesoara MODEL. Nu cred ca exista elev care sa aiba o alta parere despre dansa. Stie cum sa-si aduca elevii cu drag la ore si cum sa le explice in asa fel incat lectia sa fie invatata din clasa. Este un bun psiholog si un exemplu de moralitate. VA FELICIT DOAMNA PROFESOARA SI VA DORESC MULT SUCCES!
A Dvs. fosta eleva Ioana.

Maria 7 ianuarie 2012 at 13:29

Ioana,
mai rar o asemenea recunostinta a unui fost elev fata de unul din profesorii ei.
Numai vezi tu ca FUNCTIA modifica foarte mult caracteristicile sau comportamentul unei persoane. N-ar fi pacat?

Ioana 7 ianuarie 2012 at 15:50

Ce sa inteleg, ca preferi o lepra la conducerea scolii pentru a nu distruge un om o data ajuns intr-o functie? Cine stie sa fie om ramane om indiferent ce se intampla, gunoaiele care conduc Romania sunt gunoaie din nastere nu s-au transformat dupa ocuparea functiei. D-na prof. MIRON isi merita functia, daca cineva o cunoaste si poate sa aduca argumente contra comentariului meu astept…sunt convinsa ca nu se va intampla nici acum nici in viitor.

Maria 7 ianuarie 2012 at 16:05

Ioana.
era sa-ti fac observatia ca n-ai asezat comentariu la locul potrivit. Intre timp insa te-ai corectat.

In mod sigur nu prefer ca „leprele” sa ajunga vreodata sa lucreze intr-o scoala.

Nu sustin ca doamna Miron nu-si merita functia primita.

Ma bucur ca datorita tineretii, care te caracterizeaza,n-ai avut inca ocazia sa asisti la transformarea pe care functia o imprima unei persoane. Crede deci in experienta mea de viata.

P.S. La multi ani Ioana!

Ioana 7 ianuarie 2012 at 23:15

Multumesc pentru urare.
Pozitionarea gresita a raspunsului a fost tehnica, nu imi apartine.
Ma bucur ca ai inteles ca sunt tanara desi nu pot sa confirm asta, pe doamna profesoara MIRON am avut prilejul sa o cunosc la inceputul carierei, deci foarte tanara nu sunt, ce am inteles de la elevii de astazi e faptul ca a ramas aceeasi.
Am avut prilejul sa cunosc oameni care au ajuns in functii pe care nu le meritau si s-au comportat la fel de mizerabil ca intotdeauna, ce aveau in plus era inganfarea si aerul de superioritate (asta pana au cazut de pe scaun dupa care surprinzator si-au amintit ca sunt mici)doamna MIRON e om normal nu o combinatie a prostiei, nesimtirii, imoralitatii si indiferentei (caracteristicile majoritatii profesorilor romani din zilele noastre) Mi-e greu sa gasesc exemple in randurile profesorilor de astazi cand ma uimeste zilnic ceea ce aflu, ca o profesoara a unei scoli din Miraslau ii spune unui baiat „du-te acasa si fa laba” si inca profeseaza, o invatatoare de la Generala trei Aiud are intalniri amoroase cu taticii copiilor din clasa la care preda, etc. ce sa mai zicem de ceea ce vedem la tv, profesoare care fura. Binenteles nu sunt toti la fel, exemplu doamna invatatoare din Caracal care a incercat cu toata puterea sa faca ceva pentru invatamantul din Romania, pentru dascalii adevarati ai Romaniei.
Sper ca timpul sa va demonstreze cine este D-na Prof. MIRON.

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 0:09

Draga Ioana,nu vreau sa te supar ,insa o aperi prea mult pe d-na Liliana Miron,care de ani de zile nu mai face nici o ora,decat ca…pregateste unul sau doi elevi pentru olimpiada de chimie.Si asta in timp ce ceilalti elevi „stau cuminti si joaca carti”.Iar ea pregateste elevul pentru olimpiada,asta bineinteles tot pentru a aduna dansa …punctele necesare obtinerii gradatiei de merit!In rest…sta la taclale cu clasa.Daca asta inseamna sa fii un dascal adevarat,atunci nu mai stiu ce sa spun!Inca ceva:s-ar putea sa fie totusi un bun manager,ca a demonstrat cu varf si indesat pana acum ca…stie sa-i puna pe altii la munca (in folosul dansei!!!).Cam asa este „doamna” Miron!

Ioana 12 ianuarie 2012 at 17:20

Unii din colegii d-voastra nici macar atat nu fac: sa pregateasca unul sau doi elevi pentru olimpiada.

Ioana 12 ianuarie 2012 at 17:48

De ce te semnezi cu numele meu?imi apartin comentariile de mai sus, eu nu am aceeasi parere, daca d-na MIRON si-a schimbat comportamentul e normal sa se afle, cand eram eu eleva vorbea cu noi dar ne si pregatea pentru olimpiada, pt viata. Te rog Ioana 2 sa nu raspunzi in numele altora.

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 21:17

Unii dintre profesori ar pregati elevi pentru olimpiada,dar pentru asta trebuie sa ai pe cine!Materia cenusie o ai sau nu o ai!Scoala trebuie sa o modeleze,sa o prelucreze,dar pentru asta trebuie sa existe!!!Si inca ceva,Ioana!Pregatirea pentru olimpiada se face in afara orelor de curs,nu in timpul lor!Daca nu stiai,mai documenteaza-te!

Ioana 2 12 ianuarie 2012 at 18:19

Si la ce, ma rog, ii pune doamna Miron la munca pe altii?
Care altii, de fapt?!

P.S. Scuze Ioana.

Horea 7 ianuarie 2012 at 13:16

„Consiliul de Administraţie al Inspectoratului Şcolar Judeţean Alba a aprobat noua conducere a Colegiului Tehnic Aiud, ne-a informat prof. Cornel Sandu, inspector şcolar general al IŞJ Alba.”

Am inteles. Consiliul a aprobat.
Intrebarea e: cine a facut propunerea?

Sandu 7 ianuarie 2012 at 14:45

Propunerea?
Doar Oana poate raspunde la o asemenea intrebare.

Dana 7 ianuarie 2012 at 18:38

Poate a fost o … autopropunere!

Horea 7 ianuarie 2012 at 15:47

Citez:
„după sesiunea din iunie-iulie a examenului de bacaluareat, promovabilitatea a fost de 19,58 la sută. Altfel spus, noua conducere va avea serios de lucru! (R.G.”

De când conducerea unei scoli îi poate face pe elevi mai … deştepţi?

Andrei 9 ianuarie 2012 at 11:20

@Horea – întortochiată îţi mai poate fii gândirea, omule!!!!

Horea 9 ianuarie 2012 at 12:10

@Andrei

Ce sa spun. Ai nimerit-o!
Recunosc, e „intortochiata” rau. Dar, doar pentru cei care nu ma cunosc.

Nu intru in detalii. Daca as face-o, mai intelege.

Ioana 7 ianuarie 2012 at 15:47

Ce sa inteleg, ca preferi o lepra la conducerea scolii pentru a nu distruge un om o data ajuns intr-o functie? Cine stie sa fie om ramane om indiferent ce se intampla, gunoaiele care conduc Romania sunt gunoaie din nastere nu s-au transformat dupa ocuparea functiei. D-na prof. MIRON isi merita functia, daca cineva o cunoaste si poate sa aduca argumente contra comentariului meu astept…sunt convinsa ca nu se va intampla nici acum nici in viitor.

Maria 7 ianuarie 2012 at 21:11

Ioana,
ti-am dat raspunsul mai sus.
Sper ca l-ai citit si , in acelasi timp, inteles!

Ioana 7 ianuarie 2012 at 23:34

Probabil esti cadru didactic, altfel nu imi explic „Sper ca l-ai citit si, in acelasi timp, inteles!” asta ma duce cu gandul la faptul ca ai putea fi putin invidioasa pt. reusita D-nei Prof. MIRON.
De ce sa nu cred ca D-na Prof. MIRON este un bun director adjunct? ce motive am sa cred ca functia o sa o transforme intr-o incompetenta, un profesor iubit de elevi intelege perfect ce nevoi are scoala pe care o conduce, ce schimbari trebuie sa faca, cine altcineva ii poate intelege si poate decide soarta acelor elevi daca nu o poate face un profesor model cum este dansa.
Daca parerea ta este alta nu ma deranjeaza, fiecare om are dreptul sa-si exprime parerea…concluzia AVEM PARERI DIFERITE.
In cazul in care faci parte din randurile cadrelor didactice iti doresc mult succes, daca meriti sper sa ai prilejul de a ajunge intr-o functie importanta si de a demonstra tuturor ceea ce incerci sa imi explici mie ca e imposibil sa se intample, un om sa ramana om. Daca nu se iveste prilejul de a ajunge acolo e suficient ca ai reusit sa lasi o amprenta pozitiva asupra generaliilor de elevi care au avut prilejul sa te cunoasca si sa invete ceva de la tine.

Maria 8 ianuarie 2012 at 11:29

Ioana,
ce sa mai spun!

M-ai impresionat, prin cele expuse mai sus, si cred ca-i fost o eleva MODEL ca si profesoara pe care acum o aperi.

De fapt inca n-a „atacat-o” nimeni si ceea ce eu am presupus (cu schimbarea caracterului) e o parere personala, in aparenta subiectiva.

Am tresarit la cuvintele tale: „… combinatie a prostiei, nesimtirii, imoralitatii si indiferentei,caracteristicile majoritatii profesorilor romani”. Nu te contrazic prea mult,in general (subliniez, in general) asa este. In plus am ramas stupefiat de cele doua exemple pe care mi le dai in comentariul de mai sus: profesoara din Miraslau si cea de la Generala 3 (cu „taticii”).Nu pot sa cred asa ceva!!!

Nu-s o amatoare de functii. Am avut propuneri dar le-am refuzt. Motivele nu pot fi facute publice.

Sa auzim deci doar de bine despre noua conducere de la Liceul care ti-a fost candva un locas al formarii morale si profesionale.

Ioana 8 ianuarie 2012 at 12:47

„Stupefiat” sau stupefiata?
Referitor la cele 2 exemple ca sa te convingi ca am dreptate intreaba colegii din Miraslau (este vb. despre o prof. de matematica) si colegii de la generala 3 (este vorba despre o invatatoare blonda si la propriu si la figurat) cu aceste indicii nu e dificil sa ramai si mai stupefiat sau stupefiata la aflarea adevarului.
Nu-mi ramane decat sa-ti urez MULT SUCCES IN CARIERA si daca faci parte din randurile profesorilor adevarati (asta banuiesc din cele scrise pana acum)cu siguranta stiu cine esti, sunteti prea putini mai ales in Aiud.
Nu ma consider o fosta eleva model dar in acelasi timp nu am nici un motiv sa-mi fie rusine pentru comportamentul meu de pana acum si sper nici de acum inainte.
Incantata de cunostinta, ma opresc aici pt ca nu vreau sa incarc situl unirea cu prea multe comentarii neinteresante pentru altii.

Maria 8 ianuarie 2012 at 13:41

Penreu Ioana.

„Stupefiat”–>ă!
De fapt, in comentariu, undeva mai jos am scris : „Nu-s o amatoare de…”

Nu ma indoiesc de veridicitatea cele doua exemple negative pe care mi le-ai dat.

Fac parte din randul profesorilor (adevarati?, neadevarati?).

N-ai cum sa stii cine sunt! M-am semnat cu un pseudonim. Scuze!

Mi-a facut placere dialogul cu tine. Nu esti totusi o persoana oarecare. Una, cred, mai deosebita.

Vecinu 8 ianuarie 2012 at 12:03

Revin si repet; un alt manager, mai bun ca Zurgalau, nu se va gasi in viitorul apropiat la acest Colegiu.

Sandu 8 ianuarie 2012 at 12:24

Vecinule,
transmite-ti parerea doamnei Oana. Dansa hotareste soarta invatamantului din judet.

Andrei 9 ianuarie 2012 at 11:11

@ vecinu – Eroare!!! toate cimitirele sunt pline de oameni de neînlocuit!

Observator 8 ianuarie 2012 at 13:48

Domnule ADMINISTRATOR!

De ce-ati scos de pe prima pagina a forumului articolul: „Conducere noua la Colegiul Tehnic Aiud”?

Unele articole, care n-au niciun comentariu, „zac” zile intregi pe prima pagina.

ANA MARIA 8 ianuarie 2012 at 17:48

Degeaba, dl ADMINISTRATOR,are zi libera.
Doar e Duminica!

ANA MARIA 8 ianuarie 2012 at 15:00

D-le Administrator ce se intimpla cu publicatia UNIREA de ce posta nu o aduce in fiecare zi in com. Valea Lunga sat Lunca, abonamentul se plateste integral si tot asa dorim sa citim ziarul in fiecare zi nu dupa 3 zile. Multumesc.

Ionuţ 9 ianuarie 2012 at 10:56

Cu o asemenea conducere si eu ma voi inscrie la Colegiul Tehnic.
Aveam de gand sa merg la Titu, ca-i mai multa libertate. Dar din cele comentate mai sus deduc ca si aici se va schima situatia,adica fara PORTI BLOCATE in pauza!

Mery 11 ianuarie 2012 at 17:30

Din ce comentariu sau din interventia cui, ai dedus tu ca nu se vor mai BLOCA PORTILE scolii?

Andrei 9 ianuarie 2012 at 11:09

Eroare!!! toate cimitirele sunt pline de oameni de neînlocuit!

Profu 9 ianuarie 2012 at 11:15

Dar tu cu cine vorbesti măi Andrei?

Nu vrei sa ne detaliezi putin si celebra ta teoremă de mai sus?
In ce constă: „Eroare!!!”?

Andrei 9 ianuarie 2012 at 11:29

era o remarcă la @vecinu- care crede că Zurgalău este de neînlocuit, el fiind într-o eroare, deoarece foarte mulţi care acom sunt prin cimitire s-au crezut de neînlocuit- dacă vrei traducerea mot-a-mot, eu am postat pentru unii care pricep.

Vecinu
8 ianuarie 2012 at 12:03
Revin si repet; un alt manager, mai bun ca Zurgalau, nu se va gasi in viitorul apropiat la acest Colegiu.

Andrei 9 ianuarie 2012 at 11:34

ce-i chiar aşa de greu de priceput, @profu? eu nu sunt de acord că acel Zurgalău este (sau era) de neânlocuit!!! mai sunt şi alţii, bunăoară, cei numiţi acum!

Profu 9 ianuarie 2012 at 12:17

Asa domnu’ Andrei. Fii explicit ca sa inteleaga toti, indiferent ca sunt vecini, profesori, elevi sau parinti.

Si acum hai spune (că nu ne aude nimeni), de ce nu ti-a placut Zurgalau?

Andrei 9 ianuarie 2012 at 12:24

@profu – ai înţeles greşit!!! de fapt, înţelegi greşit! asta-i tot!

Profu 9 ianuarie 2012 at 12:46

Ai indraznit sa spui, undeva mai sus, unui forumist ca are o gandire „intortochiata”!
Acum ma cataloghezi pe mine ca „intelegi gresit”!
De fapt cred ca tu esti cel care suferi de o comprehesiune grobiana. Punct (n-am sa-ti mai raspund la nici o interventie; esti lipsit total de arta dialogului; esti un marţafoi!).

Andrei 9 ianuarie 2012 at 14:14

tu vorbeşti de „arta dialogului”!!!!! , auzi, „arta dialogului”!!!!! ia mai reciteşte-ţi postările! ţi-aş recomanda ceva însă n-ai capacitate, n-are rost!

Vecinu 9 ianuarie 2012 at 13:24

Te-ai potolit mai imbecilule de Andrei?
Ai citit si tu doua carti la viata ta si acum iti permiti sa ne dai lectii?
La sapat gropi, prin cimitir,ai fi bun, ca acolo nu trebuie sa gandesti prea mult.
Vei descoperi pe acolo si oameni dormind care … nu mai pot fi inlocuiti! Decat cu tine!

Andrei 9 ianuarie 2012 at 14:05

@vecinu şi @profu, sunteţi deplorabili, nu-mi pierd vremea cu voi, de unde nu-i nici Dumnezeu nu cere!

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 1:04

Ca sa ajungi sa ocupi o astfel de functie nu trebuie sa ai nici o calitate.Dimpotriva!Nu conteaza nici calitatile manageriale,nici profesionale,nici morale!Trebuie sa urmezi urmatoarea schema:
1.Sa fii inregimentat politic in partidul de guvernamant.Musai in el!Daca nu indeplinesti conditia 1,mergi la pasul 2!
2.Sa stii sa lingi pe cine trebuie.Sau poti sari peste acesti pasi si treci direct la 3!
3.Sa faci ambele lucruri de la pasii 1 si 2.
Atat!Asta-i scema care trebuie urmata „Azi” ca sa ajungi cineva „Maine”.Traim vremuri grele,moncher!

Observator 12 ianuarie 2012 at 11:45

Alchimista, deci e o persoana de genul feminin.Mai sunt si azi practicante ale alchimiei?

1. Si totusi, in ce partid e dna. Miron? Ca sunt mai multe la putere!
2. Sa presupunem ca a „lins” (oare in ce consta aceasta operatie?).Pe cine si … cand?
3.Nu-i prea mult sa treci prin ambele puncte (1si 2)?

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 21:24

E foarte usor sa dai verdicte daca nu stii despre ce sau cine se vorbeste.Pe cine si cand a lins d-na Miron asta ne-o poate spune doar dansa.Cert este ca aceasta practica da rezultate.Iar raspunsul la intrebarea numarul 3 este…NU,pentru unii nu-i prea mult sa treaca prin ambele puncte.Scopul scuza mijloacele,nu-i asa?In dragoste si in razboi totul este permis!

Unde esti Alchimista? 12 ianuarie 2012 at 16:16

Ti-ai pierdut inspiratia?
Sau tu activezi doar dupa orele 24, ca sa nu fii contrazisa.

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 21:08

Nu mi-am pierdut inspiratia!Dimpotriva.Doar ca unii mai si muncesc.Pentru propasirea patriei!

Observator 12 ianuarie 2012 at 21:30

Alchimisto,

E foarte bine ca mai si muncesti. Dar desigur, n-o faci pentru „propasirea patriei!”.

Ti-am pus, mai sus, 3 intrebari.
Astept raspunsul cuvenit. Cer prea mult?

dorada 12 ianuarie 2012 at 17:40

Invidia va intuneca judecata. Dl care si-a dat demisia in ce partid era?( raspuns: in niciunul) Dar directorii care sunt de peste 6-7 ani in functii, in ce partid sunt?( raspuns: in toate).

Profu' 12 ianuarie 2012 at 20:57

„dorada”, zici ca ai judecata luminata?

1.Atunci afla ca „Dl”, care si-a dat demisia, urma sa sprijine un anumit partid. Ai vazut ca nu esti documentata?!
2.Directorii care sunt de „6-7”, se stie clar in ce partid sunt. Nu s-au ferit nicicand s-o spuna. Asa ca nu ne-ai spus nici o noutate.

Asa ca incearca, daca tot ai intervenit, sa ne spui ceva ce nu s-a dezbatut in multiplele comentarii de mai sus.

Alchimista 12 ianuarie 2012 at 21:12

Asa este.Dl. care si-a dat demisia nu era in nici un partid din cate se stie.Tocmai de aceea si-a dat demisia!Nu esti lasat sa faci ce trebuie daca nu ai un „spate” asigurat!Mafia este printre noi.Traiasca Mafia!

doradati-ai intunecat si tu judecata? 13 ianuarie 2012 at 11:13

Daca ai intrat in „hora” joaca!
Hai cu noutati daca tot apostofezi pe altii ca au ochii inchisi!
De exemplu, cine a propus-o pe Miron pt. aceasta functie?

dorada , ţi-ai intunecat si tu judecata? 13 ianuarie 2012 at 11:18

Erată, la titlu.