Campionatul „Sport Arena”, ediţia întâi, la Alba Iulia, începând din 1 martie

La moderna bază „Sport Arena” situată în incinta Colegiului Tehnic „Dorin Pavel” din Alba Iulia va fi organizată ediţia inaugurală a campionatului „Sport Arena”, la fotbal, pe teren sintetic acoperit.

Startul acestei competiţii va fi dat în jurul datei de 1 martie 2014, echipele urmând a fi compuse din 5 jucători de câmp şi un portar. Înscrieri şi alte informaţii pot fi obţinute la numărul de telefon 0755/ 136919.  Organizatorii pun la bătaie premii constând în cupe, diplome, dar şi recompense financiare substanţiale, diferenţiate, pentru formaţiile care se vor poziţiona la finele turneului pe unul dintre locurile 1-5.

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]