Rămâi conectat

Ştirea zilei

ACCIDENT în Ocna Mureș: O adolescentă de 18 ani, lovită pe trecerea de pietoni. Șoferul de 19 ani a fugit de la locul faptei

Ziarul Unirea

Publicat

în

ACCIDENT în Ocna Mureș: O adolescentă de 18 ani, lovită pe trecerea de pietoni. Șoferul de 19 ani a fugit de la locul faptei

Un ACCIDENT rutier a avut loc joi noaptea în Ocna Mureș. O adolescentă de 18 ani a fost lovită pe o trecere de pietoni. Șoferul de 19 ani a fugit de la locul faptei.

Potrivit IPJ Alba, la data de 22 august 2024, în jurul orei 23.00, o tânără de 18 ani, din Ocna Mureș, în timp ce era angajată în traversarea străzii Mihai Eminescu din Ocna Mureș, pe trecerea de pietoni a fost surprinsă și accidentată de un autoturism al cărui conducător a părăsit locul producerii accidentului.

Citește și: ACCIDENT la Câmpeni: Coliziune între două mașini. Intervin pompierii cu două autospeciale

În urma accidentului, tânăra a suferit leziuni corporale și a fost transportată la spital.

La scurt timp de la producerea accidentului, polițiștii au reușit să identifice autoturismul și pe conducătorul acestuia, un tânăr de 19 ani, din Ocna Mureș.

Acesta a fost testat cu privire la consumul de alcool și substanțe interzise, rezultatele fiind negative.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Ştirea zilei

Ştirea zilei

FOTO | Bunicii din cătunele izolate din Apuseni au primit pachete și vizita brașoveanului și voluntarilor dedicați trup și suflet lor: ”Ne așteaptă cu multă bucurie, unii nu își amintesc de noi, iar alții nu mai vor sa plecăm”

Ziarul Unirea

Publicat

în

Bunicii din cătunele izolate din Apuseni au primit pachete și vizita brașoveanului și voluntarilor dedicați trup și suflet lor: ”Ne așteaptă cu multă bucurie, unii nu își amintesc de noi, iar alții nu mai vor sa plecăm” Imaginați-vă cum ar fi să trăiți într-un loc fără drumuri, fără magazine, fără medici de la care să […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea