PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Într-o partidă de verificare, Metalurgistul Cugir – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 1-1 (0-0) | Duel nedecis între divizionarele terţe

AUR - Alegeri Locale 2024

Astăzi, într-o partidă amicală disputată la Cluj-Napoca, pe teren sintetic, între divizionarele terţe Metalurgistul Cugir şi AFC Unirea 1924 Alba Iulia  scorul a fost nedecis 1-1 (0-0).

Ambele goluri au fost marcate din penalty de Stoianof, ce a deschis scorul (min. 64, faultat Şuteu), iar unirişti au egalat prin căpitanul Selagea (min. 79, henţ la Cl. Maftei), reuşitele fiind înscrise în actul secund.

Partida a fost echilibrată şi spectaculoasă, în repriza a doua portarul Cătălin Suciu apărând extraordinar într-o fază, pentru ca, pe final, Alexandru Giurgiu să lovească bara.

Victor Negrescu - Alegeri Europarlamentare - 2024

Echipe: *AFC Unirea (antrenor Adorian Himcinschi): Căt. Suciu – Ioani, Scrob, Ad. Matei, Al. Giurgiu – Goguţa, Selagea – B. Ştef, Lăsconi, S. Culda – An. David; rezerve Davidaş, Schiau, F. Morar, G. Toma (venit de la Performanţa Ighiu), T. Iacşa, Onacă. N-au evoluat N. Rus, M. Oprea, Joldeş, Lupea, Cordoş şi Cuştiuliţă.

*Metalurgistul Cugir (antrenor Călin Moldovan): Vlase – Bold, Itu, Maftei, Ciobanu – Şaucă, Marinoiu, Tătar, Şuteu – Stoianof, Ad. Radu; rezerve Tăban, Iovănescu, Udrea, Codrea şi Enache; n-au jucat Iordache, Milik, Vîjdea şi Măd. Popa (accidentat).

Următoarele partide de verificare sunt Unirea Jucu – Metalurgistul Cugir (sâmbătă, tot la Cluj-Napoca, la ora 14.00) şi AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CS Hunedoara (sâmbătă, la Alba Iulia).

Liga 4, etapa a 29-a: Viitorul Sântimbru și-a adjudecat locul secund! Liderul CIL Blaj, un nou „set”, Energia Săsciori, eșec prin autogolul antrenorului, remiză la Unirea

Liga 4, etapa a 29-a: Viitorul Sântimbru și-a adjudecat locul secund! Liderul CIL Blaj, un nou „set”, Energia Săsciori, eșec prin autogolul antrenorului. Remiză în duelul orgoliilor la Unirea *Adu Academy Șona – CIL Blaj 3-6 (3-5) Liderul, o nouă victorie cu un set de tenis, într-un meci spectaculos (2-0, 2-3, 3-3) până la pauză. […]