Clement Negruț (PMP) ironizează planurile PNL în Alba Iulia: Alin Ignat e la încălzire precum Predoiu
Președintele PMP Alba, Clement Negruț, ironizează ”aranjamentele de casă” ale PNL, partid despre care spune că pune primarii și viceprimarii în Alba Iulia, deși campania electorală nu a început. Negruț afirmă că acest lucru este posibil deoarece ”oamenii aceștia lucrează cu Mama Omida”.
Secretarul general adjunct al PNL, Florin Roman, a spus, joi, că tânărul Alin Ignat ar fi susținut de liberali pentru funcția de viceprimar al municipiului Alba Iulia, după alegeri, în contextul în care Gabi Pleșa vizează un mandat de deputat, fapt ce a stârnit amuzamentul și ironia liderului PMP, Clement Negruț, care spune că Pleșa e titularul, iar Alin Ignat e rezervă, dar la încălzire, precum Predoiu, despre s-a spus că a fost ”prim-ministrul din umbră” al PNL-ului.
”Oamenii aceștia ori lucrează cu Mama Omida, ori au un psihoterapeut care le spune, băi, băgați în mintea oamenilor că lucrurile deja sunt încheiate, deci nu mai are rost să vă mai forțați să mergeți să votați pe altcineva pentru că Hava e primar, Pleșa e viceprimar – titular, Alin Ignat e viceprimar – rezervă și Paul Voicu e viceprimar pe viață. Cam aceasta sesizez eu din mesajul auzit din gura unui lider PNL. O ipocrizie fără margini. Haide, domnule, prima dată, să intrăm în această competiție să vedem ce vor albaiulienii și după 6 iunie să povestim”, a spus Negruț.
Deputatul a conchis spunând că atitudinea liberalilor nu este corectă față de albaiulieni și le arată că voturilor lor nu mai contează, deoarece ei ”au funcțiile împărțite, bătute în cuie”.
”Normal că la copilul acela îi vinzi iluziile. Băiete, nu mai dormi, ești viceprimar din octombrie. Ei nu se mai gândesc că poate se schimbă majoritățile”, a arătat Negruț.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Modernizarea și reabilitarea energetică a dispensarului uman din comuna Șpring, printr-o finanțare PNRR. Licitația de peste 900.000 de lei lansată pe SEAP
Modernizarea și reabilitarea energetică a dispensarului uman din comuna Șpring, printr-o finanțare PNRR. Licitația de peste 900.000 de lei lansată pe SEAP Administrația comunei Șpring, a scos licitația, pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice, care prevede modernizarea și reabilitarea energetică a clădirii dispensarului uman. Citește și: FOTO | Stadiul lucrărilor la Școala Șpring: Se lucrează […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 13 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României