PSD Alba - Alegeri Locale 2024

AUR - Alegeri Locale 2024

mama-mia-becicherecu-mic-industria-galda-7Industria Galda a fost eliminată din turul al 3-lea al Cupei României, pierzând în deplasare cu Nuova Mia Becicherecu Mic, scor 2-3 (1-2).

Golul victoriei gazdelor a fost înscris de Dumiter în minutul 90+4, cu capul, deși actul secund a fost dominat de vizitatori!!!

*Paul Ciucă: „Suntem supărați”

Suntem supărați, ne-am dorit calificarea, dar n-am reușit. A vrut să aducem o echipă de Liga  2-a la Galda de Jos, dar n-am izbutit. Am dominat actul secund, victoria putea fi ambele părți. Au contat absențele lui Al. Man, Baghiu, Cr. Bodea. Am întâlnit o echipă ambițioasă, dar pe care am dominat-o în a doua repriză„, a spus Paul Ciucă, ce a suferit al doilea eșec consecutiv, după cel din campionat cu Gloria Cermei.

Cernea a restabilit iar egalitatea, dintr-o lovitură de pedeapsă, în minutul 47, acordată tot pentru henț.

Gazdele au deschis scorul în minutul 30, prin Rebenciuc, cap după un corner. Egalitatea a fost restabilită în minutul 36, autogol Pricop, la centrare D. Lupșan și un duel aerian cu G. Goronea.

În minutul 45, Boancă a făcut un henț în careu, iar Radu a transformat lovitura de pedeapsă.

Echipe: *Mama Mia: Ciui – Rebenciuc, Zurbagiu, Dumiter, Stancu, Radu, Ponce, Pricop, Toma, Filip, Sturz. Pe bancă: Culda – Matiș, Ciobanu, Aquino, Albert, Croitoru;

Industria: Ștef – Olar, Haiduc, Cioplântă, Boancă – Frențiu, Boloș (75, Vonya), D. Lupșan, G. Goronea – S. Mureșan (70, Cîmpean), Cernea; rezerve Iancău – P. Man, Fulea, Ov. Oniga, Costea.

Foto,text: Gligor UDREA

[nggallery id=2652]

Campionatul U15 Național | Corvinul Hunedoara – Star Pro Optimum, duminică 26 mai

La U15, Corvinul Hunedoara – Star Pro Optimum, duminică 26 mai În etapa interjudețeană a Campionatului U15 Național la fotbal, Star Pro Optimum este înaintea unui meci în deplasare. Este vorba de duelul extern al campioanei județului Alba cu Corvinul Hunedoara. Meciul se va disputa duminică 26 mai, de la 16.00, pe terenul 2 al […]