SÂMBĂTĂ / Transfăgărăşanul va fi închis pentru o competiţie de triathlon pe tronsonul cuprins între Barajul Vidraru şi zona tunel Bâlea Lac
Traficul rutier va fi oprit sâmbătă, timp de zece ore, pe DN 7C – Transfăgărăşan, pentru desfăşurarea unei competiţii de triathlon.
Potrivit IPJ Argeş, traficului rutier pe DN7C – Transfăgărăşan va fi închis sâmbătă între orele 8.00 – 18.00, pe tronsonul cuprins între Barajul Vidraru şi zona tunel Bâlea Lac.
”În conformitate cu avizul Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, în data de 09 septembrie 2017 se va desfăşura o competiţie sportivă de triatlon cu închiderea traficului rutier pe DN7C – Transfăgărăşan”, arată IPJ Argeş.
Şoferii sunt sfătuiţi să se deplaseze cu atenţie şi să respecte indicaţiile poliţiştilor rutieri aflaţi pe traseul de deplasare.
Pietonii sunt rugaţi să circule numai pe acostament, iar traversarea străzii să o facă numai după ce sunt siguri că intenţia lor de a traversa a fost observată de către şoferi.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Actualitate
Noi titluri de stat Tezaur 2025 puse în vânzare: Pot fi cumpărate și cu cardul Titlurile de stat Tezaur pot fi cumpărate și online, cu cardul, începând cu ediția 10 martie – 4 aprilie 2025. Începând cu această ediție, sunt puse la dispoziția cetățenilor două canale prin care pot achiziționa titluri de stat: direct cu […]