Roland-Garros: Miriam Bulgaru, eliminată în turul 2 al calificărilor

Albaiulianca Miriam Bulgaru (CSM Unirea Alba Iulia) a fost eliminată în turul 2 al calificărilor la turneul de tenis de la Roland-Garros.

Sportiva din Alba Iulia a fost învinsă în două seturi de Katie Volynets (SUA).

Jucătoarea din Statele Unite ale Americii s-a impus cu 6-0, 7-5. În ultimul act al confruntării Miriam Bulgaru a fost aproape să trimită disputa în tie-break, însă în cele din urmă Katie Volynets a ieșit victorioasă.

Și anul trecut, la prima participare la French Open, Miriam Bulgaru a părăsit întrecerea în turul secund al calificărilor.

David Popovici a cucerit medalia de aur la 200 de metri liber la Campionatele Europene de înot de la Belgrad

Bera Larisa

David Popovici a cucerit medalia de aur la 200 de metri liber la Campionatele Europene de înot de la Belgrad Înotătorul român, David Popovici, a obținut încă o medalie de aur, vineri seara, la Campionatele Europene de înot de la Belgrad. Aceasta a fost a patra zi de concurs pentru Popovici și ultimul său test […]