// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Profesorul Daniel Breaz revine după ce a spus că o mamă și doi copii nu reprezintă o familie: Avem si din punct de vedere matematic definirea familie

Senatorul Daniel Breaz a spus, miercuri, că există o definire a familiei și din punct de vedere matematic, el fiind matematician, după ce, marți, a afirmat că o mamă și doi copii nu mai reprezintă o familie, pentru că ”s-a întâmplat ceva”.

„Din punct de vedere constituţional avem o definiţie a familiei, din punct de vedere sociologic avem mai multe aspecte şi dacă detaliez, fiind matematician, avem si din punct de vedere matematic definirea familie”, a declarat, miercuri, senatorul PSD Valer Daniel Breaz, potrivit Mediafax.

Explicaţiile vin după ce acelaşi parlametar a declarat marţi, la Realitatea Tv, întrebat fiind dacă o mamă singură cu doi copii reprezintă o familie, că: „Nu. A fost o familie, dar s-a întâmplat ceva şi nu mai este”.

O mamă cu doi copii din Bucureşti a acuzat, în urmă cu câteva zile, un cinematograf din Bucureşti că i-a refuzat un pachet „Family”, de intrare la film pentru ea şi cei doi minori, pe motiv că face parte dintr-o familie monoparentală.

Citește și VIDEO: Senatorul PSD Daniel Breaz, rector al Universității ”1 Decembrie 1918” din Alba Iulia ERA un om respectat, dar s-a întâmplat CEVA și NU MAI ESTE…?

 

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

18 Răspunsuri la Profesorul Daniel Breaz revine după ce a spus că o mamă și doi copii nu reprezintă o familie: Avem si din punct de vedere matematic definirea familie

  1. Anghel 09.05.2018 la 18:09

    De fapt, totul vine de la Teleorman, acesti sunt doar niste „Yesmen”, de aici si „balbele”, „onorabilului” Rector de la „1 Aprilie” din Alba-Iulia!

  2. Nucu 09.05.2018 la 18:21

    Candva avea demnitate si era respectat pe bune. Acum a devenit o alta marioneta pesedista. Pacat

  3. Eu 09.05.2018 la 18:34

    Din punct de vedere matematic valoarea ta este in scadere de la 0.00001 spre – infinit! Politica duce la tampenie si cretinism,ALOOO..NU MAI SUNTEM IN EVUL MEDIU !!!

  4. dana 09.05.2018 la 19:44

    de ce luati in deradere numele unei Universtiati ptr opiniile unei persoane? dna de la cinema nu a putut sa i dea reducerea dc pachetul includea 2 bilete adulti, era de inteles… nu ea a facut pachetul promotional ….

  5. ZAU 09.05.2018 la 21:25

    RUȘINE.Omul asta se vrea formator de tineri și legiuitor.Pe mâna cui am ajuns națiune???

  6. observator 09.05.2018 la 22:16

    In mai toate comentariile sunt sunt strecurate patime politice evidente. Rectorul si senatorul Breaz arata si demonsteaza o pozitie destul de demna si de corecta atat la Partid cat si la Universitatea ,, 1 Decembrie 1918″ Alba Iulia.

    • albaiulian 10.05.2018 la 10:59

      Universitatea ,,1 Aprilie 1918″ – fabrica de vanzatori

  7. Adrian 10.05.2018 la 6:55

    Comunitatea din Alba Iulia ar trebui să aibă decență sa si respecte si sa si susțină oameni de valoare ca Daniel Breaz, un geniu in matematica,respectiv clasat cel mai bun matematician din lume! O personalitate in domeniul academic, mândru că e ardelean!

  8. cucu 10.05.2018 la 8:38

    „…cel mai bun matematician din lume”, pe bune?

  9. curiosu' 10.05.2018 la 9:02

    Sa-mi spuna si mie desteptii astia, daca despre o femeie, violata, abuzata si lasata insarcinata, se poate spune ca formeaza o familie? Cu tot respectul pentru trauma acesteia.
    Sa ai o familie, inseamna in primul rand sa-ti doresti asta.
    Si cati pot face parte dintr-una? Pentru cei care se fac ca nu inteleg, nu m-am referit la numar.

  10. Ghita 10.05.2018 la 10:27

    Adrian, du-te si-ti da palme. Ce-i aia, mindru ca e ardelean? Si cum sa pretinzi respect cind bati cimpii cu idei de evul mediu, tu, rector de universitate? Ce sa mai astepti de la popor, de la omul de rind? Nu poti astepta respect cind te comporti ca o sluga a unui bandit.

  11. Ecaterina Teodoroiu 10.05.2018 la 12:24

    Breaz era treaz ?

    • dolfi 10.05.2018 la 18:18

      cred ca nu, era intr-un re-lapse de cand era ficior si colinda crajmele din Alba cu’ alti ficiori

  12. Adrian 10.05.2018 la 14:19

    Daniel Breaz in anul 2009, din 4500 de cercetători aspiranți a fost desemnat cel mai bun matematician din lume in domeniul teoria geometrică a funcțiilor. Nu va renegati semenii datorită unui interviu tendentios caracteristic postului Realitatea! Un context nefericit cu dialog rupt din interviu!!

    • Dora 10.05.2018 la 15:25

      Adrian, nu-i contesta nimeni bunul renume profesional AVUT. Dar a intrat in troaca si s-a cam patat.

    • dolfi 10.05.2018 la 18:26

      asa si, crezi ca daca e „geniu” pe o treaba, nu poate fi inapt in afara domeniului?
      Batranii aveau o vorba: „unde-i minte multa, nu-i toata buna”

  13. dany 11.05.2018 la 8:39

    Acuma cineva care a vazut copii doar la televizor sau in banca, nu si la el in clasa nu poate înţelege ca o fam.poate fi monoparentală. Iar curiosului de mai sus cu mama violata. Il întreb şi eu, dc. mama sa era violată….dar îl creştea cu aceaşi daruire şi dragoste nu o considera mama?

  14. Schneider 11.05.2018 la 10:31

    Cel mai bun matematician din ¨Lumea Nouă¨din Alba Iulia. Un bufon ajuns in fata din greseala unuia care nu si-a dat seama cu cine are de-a face. Minte cum respiră.