// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

VIDEO: Senatorul PSD Daniel Breaz, rector al Universității ”1 Decembrie 1918” din Alba Iulia ERA un om respectat, dar s-a întâmplat CEVA și NU MAI ESTE…?

Senatorul PSD de Alba Daniel Breaz, rector al Universităţii ”1 Decembrie 1918” din Alba Iulia, a declarat, la un post de televiziune, că o mamă singură cu doi copii nu reprezintă o familie.

„Dar o mama singura cu doi copii nu este o familie?”, a fost întrebat Breaz, în contextul în care angajaţii unui cinematograf din Capitală i-au spus unei mame care îşi creşte singură copiii că o familie este formată obligatoriu din doi adulţi şi doi copii. „Nu. A fost o familie, dar s-a întâmplat ceva şi nu mai este”, a raspuns senatorul PSD.

El a mai declarat că va participa la mitingul pe care îl organizează PSD, pentru susținerea familiei tradiționale: ”O să particip la miting pentru că susțin familia tradițională. Dacă partidul a hotărât și aștept și eu decizia după ședința de astăzi, să știm exact data când va fi mitingul respectiv, o să particip!”.

”Până acum nu aveam familie tradițională?” a întrebat reporterul

”Ba da, aveam și până acum, dar atâta timp cât și alte cupluri ÎȘI CER DREPTURILE, normal că și noi avem dreptul să susțiem ceea ce, într-un stat ortodox… NU ȘTIU dacă există în România familie monoparentală…” (vezi mai jos):

Declarațiile senatorului PSD Daniel Breaz au iscat mii de comentarii pe rețeaua de socializare, foarte multe dintre acestea fiind din partea unor albaiulieni care il cunosc de multă vreme, s-au arătat surprinși în mod neplăcut și chiar dezamăgiți de ”prestația” lui, astfel că, parafrazându-l este firesc să întrebăm: rectorul Universității din Alba Iulia ERA un om respectat, dar s-a întâmplat ceva și NU MAI ESTE…?

VIDEO: facebook Raluca Zdrobiș

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...

20 Răspunsuri la VIDEO: Senatorul PSD Daniel Breaz, rector al Universității ”1 Decembrie 1918” din Alba Iulia ERA un om respectat, dar s-a întâmplat CEVA și NU MAI ESTE…?

  1. Haules Baules 09.05.2018 la 12:24

    Si se mai intreaba pomanagistii de la psd de ce in Alba partidul asta e inexistent. Uite inca un motiv.

    • Dora 09.05.2018 la 18:41

      Cum te poate tampi partidul in asa hal? Cred ca astia pierd simtul realitatii si, in dorinta de a-l SATISFACE pe tatucul DRACNEA fac orice! Domnul asta a fost candva o PERSONALITATE respectata, respectabila, responsabila. Dar s-a sucit rau de tot! Pai, mai omule (cu litere mici), tu formezi o familie traditionala? Eu stiu ca n-ai copii, asa ca ma-ntreb e asta o familie…sau s-a intamplat ceva acolo…si NU E?

  2. alexandru spinean 09.05.2018 la 13:03

    PARTICIPATI D-LE BREAZ LA MITINGUL PSD .FOARTE BINE FACETI.
    AVETI CLE MAI BUNE EXEMPLE DE FAMILII TRADITIONALE IN FAMILIA LUI DRAGNEA LIVIU DAR MAI ALES A LUI TARICEANU –
    (5 FAMILII TRADITIONALE)
    PARCA SE SPUNE LA RELIGIE CA CEEACE A LEGAT DUMNEZEU NIMENI SA NU POATA SA DEZLEGE!

  3. Pp 09.05.2018 la 14:16

    @Haules B. Bine zis..

  4. Adrian 09.05.2018 la 14:36

    Un interviu tendentios caracteristic postului Realitatea cu pressing pe invitați, mai ales cand sunt de la PSD!! Daniel Breaz si-a tratat cu respect si calmul caracteristic subiectul discuției! E o persoană care merita respectul comunității dumneavoastra in continuare!!!

    • Eu 09.05.2018 la 17:38

      Oricat de tendentios ar fi interviul la cata scoala are personajul ar fi fost de asteptat sa fie si intelept in raspunsuri! Raspusul lui este o tampenie! Dar ce sa faci ca nu este ca si la cursuri,adica cu foile in fata facand dictare ca si la clasa a 2a!

    • asdfgh 09.05.2018 la 21:57

      esti cam depasit

  5. Sport 09.05.2018 la 15:02

    Un penibil Breaz ăsta. Mare rector, mare sculă de om. A pierdut contactul cu realitatea si ăsta. Mi-e rusine ca e din Alba ca si mine, si mi-e rusine ca e din Obreja. Un penibil. Nu ma reprezinta.

  6. Sarmanul rector! 09.05.2018 la 15:23

    E complet paralel cu subiectul si a pierdut o buna ocazie de a tacea..

    • Eu 09.05.2018 la 17:16

      Daca tacea filozof ramanea!!!

  7. ANTONE FLORIN 09.05.2018 la 16:02

    Probabil, domnul „senator” nu a auzit de familii monoparentale…. Ce să-i faci?…. Prostia omenească se ridcă prin politică, dar până când?….

  8. Marius Filimon 09.05.2018 la 16:18

    Nu trebuia sa spuna ca o mama cu doi copii, nu este o familie. Se putea ajunge in situatia asta, din multe motive ……

  9. albaiulian 09.05.2018 la 16:47

    La asa universitate (la Universitatea 1 Aprilie ma refer), asa rector!

  10. Marius 09.05.2018 la 17:40

    Să spui despre Breaz că e prost, e o mojicie. Aveți stimate domn, curiozitatea să îi citiți CV-ul. Și mai ales pentru o exprimare, mai putin fericită, ce-i drept, însă scoasă din cotext și promovată în mod tendențios de către cei de la Realitatea TV.

  11. Corleone 09.05.2018 la 18:27

    Un ghiolban!
    Pesedeii rupti de realitate! Las’ ca e Olgutza traditionala – a data legea de marire a pomenilor pentru cei de la stat, s-a „jorat” ca-i buna si castiga toti mai bine, pana au iesit sindicatele in strada – apoi ieri au modificat modificarea! Penibil! Jenant! Incalificabil!

  12. Gogu 09.05.2018 la 19:59

    Stat ortodox?!?
    Conform Constituției pe care a jurat cu mâna dl Senator când a depus jurământul, Romania este stat laic! Azi, mâine o sa spună sl senator ca suntem stat PSD și o sa ne întoarcem iar la partidul unic.
    Rușine!

  13. ronin 09.05.2018 la 23:09

    omu nu e prost. e prof de mate si stie multe. politica nu e domeniul lui si pacat ca s-a compromis cu ciuma rosie…acum e tarziu, prostia e facuta.el gandeste matematic…matematica nu are sentimente, nu e umana 😆.

  14. dolfi 09.05.2018 la 23:19

    somnul natiunii naste monstri! Aderarea la PSD produce lobotomie!

  15. 1 10.05.2018 la 8:38

    Sunt curios cati dintre cei care comenteaza aici, sau aiurea, stiu ce este, cu adevarat, o familie?
    Sau cati provin dintr-una?
    Si ce inseamna, cu adevarat, sa ai mama si tata?
    Altfel, sunt doar facuti in palma si aruncati in ……

  16. Ghita 10.05.2018 la 10:13

    Ce folos ca stie matematica si multe altele dar in spatiul public debiteaza prostii. Statul ortodox este in mintea lui si a pesedeilor care s-au facut pres in fata lui Dragnea si a banditilor lui. In anul 2018, in Europa, un rector de universitate (de doi bani) din Romania emite asemenea ineptii… Evul mediu . Urmeaza prinderea si arderea pe rug a vrajitoarelor