Municipiul Sebeș ar putea avea platforme subterane de colectare selectivă a deșeurilor menajere
Municipiul Sebeș ar putea avea platforme subterane de colectare selectivă a deșeurilor menajere. Consilierul local Radu Cristian a scris, miercuri, pe contul său de Facebook că a prezentat în ședința de marți datele tehnice pentru realizarea acestora.
”Ieri in sedinta de consiliu local am prezentat impreuna cu colegii mei datele tehnice pentru realizarea platformelor subterane de colectare selectiva a deseurilor menajere. Pentru inceput o sa fie demarate lucrarile si studiile de fezabilitate pentru primele 8 platforme subterane de colectare selectiva, urmand ca pe viitor sa ajungem la 16 puncte. Cand am initiat acest proiect ne-am gandit ca aceasta este solutia ca in apropierea punctelor de strangere a gunoiului nu o sa mai existe caini vagabonzi, mizerie si oameni care sa caute in containere. Consider ca este o solutie optima si ca avem nevoie de aceste platforme”, a scris consilierul local.
Acesta a atașat și imaginile de mai jos.
[nggallery id=2728]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Modernizarea și reabilitarea energetică a dispensarului uman din comuna Șpring, printr-o finanțare PNRR. Licitația de peste 900.000 de lei lansată pe SEAP
Modernizarea și reabilitarea energetică a dispensarului uman din comuna Șpring, printr-o finanțare PNRR. Licitația de peste 900.000 de lei lansată pe SEAP Administrația comunei Șpring, a scos licitația, pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice, care prevede modernizarea și reabilitarea energetică a clădirii dispensarului uman. Citește și: FOTO | Stadiul lucrărilor la Școala Șpring: Se lucrează […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 13 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României