Nicolae Ciucă - 2024

Liga a 4-a, etapa a 13-a, în „Mica Romă”, CIL Blaj – CS Ocna Mureș 0-5!!! Triplă a golgheterului Vali Drăgan și umilință pentru blăjeni

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

În „Mica Romă”, confruntare a orgoliilor între CIL Blaj și CS Ocna Mureș s-a încheiat cu o umilință pentru amfitrioni, ce au pierdut drastic, scor 0-5 (0-3), golgheterul Vali Drăgan marcând o triplă!

Au înscris Val. Drăgan (23, 48, 77), Ciugudean (28, autogol), Pintea (44, autogol), într-un meci contând pentru runda a 13-a a Ligii a 4-a

CIL a început furtunos, cu două ocazii mari în primele 5 minute, însă vizitatorii au pus stăpânire pe joc și la prima oportunitate au punctat la o eroare a portarului R. Damian.  La 0-1, blăjenii au avut o oportunitate de a restabili egalitatea. Golul al doilea a venit după o fază asemnănătoare, cu o greșeală defensivă, iar în minutul 44 am consemnat al doilea autogol, la o “liberă” executată de T. Cristea. Penultimul gol a fost contestat vehement de amfitrioni, o poziție de ofsaid la golgheterul Val. Drăgan, motiv pentru care Augustin Damian a fost trimis în tribune pentru proteste

ora 14.30: Viitorul Spicul Daia Română – Energia Săsciori, Euro Şpring – Metalu Aiud, Fortuna Lunca Mureşului – Transalpina Şugag

Volei Alba Blaj – Rapid București 3-1, în Divizia A1 la volei feminin | Vicecampioana, victorie la primul meci în „Alba Blaj” Arena Volei Alba Blaj a învins Rapid București, scor 3-1 (25-17, 23-25, 25-18, 25-19), la prima reprezentație stagională în „Alba Blaj” Arena. Confruntarea contând pentru etapa a treia a Diviziei A1 a strâns […]