Liga 4: Liderul CIL Blaj, a 11-a victorie: 7-0 la Zlatna!

În prologul etapei a 11-a a Ligii 4, CIl Blaj a făcut scor pe Ampoi, elevii lui Daniel Tătar reușind al 11-lea succes la rând.

CS Zlatna – CIL Blaj 0-7 (0-1). În nocturnă, pe ploaie, demonstrație de forță a liderului, cu 4 goluri în 6 minute, pentru a 11-a victorie consecutivă. CIL, pentru care au semnat duble E. Cristea și Tomuța, a repurtat cel mai clar succes al toamnei, iar aurarii au suferit cea mai drastică înfrângere

*CS Ocna Mureș – Spicul Daia Română 5-4 (0-1). Partidă nebună, cu oaspeții care au condus la pauză, au egalat la “2”, au remontat, iar în prelungiri au avut 3 bare! Ocnamureșenii au câștigat, cu mari emoții, după două insuccese.

*Limbenii Limba – Viitorul Vama Seacă 0-0. Gazdele, primul punct, după două înfrângeri succesive, ultimul meci fiind acel 1-11 de la Ighiu. Oaspeții nu câștigă de 4 întâlniri (două puncte strânse).

FOTO: CIL Blaj, campioană cu 6 etape înaintea finalului în Liga 4! | Echipa din „Mica Romă”, victorie 3-1 în derby-ul cu CS Ocna Mureș *CIL Blaj – CS Ocna Mureș 3-1 (2-0): Ciugudean (15), Tomuța (28), Mihu (90+2)/ Val. Drăgan (49, penalty). Echipa din „Mica Romă” a câștigat derby-ul rundei a 24-a și a […]