La juniori E, Europa Alba Iulia, LPS Sebeş şi Viitorul Aiud – maximum de puncte după două runde

Juniori E AJF Alba 1Campionatul Juniorilor E, o altă întrecere juvenilă organizată de AJF Alba şi-a derulat etapa secundă, la finele căreia trei echipe, Europa Alba Iulia, LPS Sebeş şi Viitorul Aiud au maximum de puncte.

Liderul a învins categoric, scor 17-1 pe Industria Galda de Jos, „lanterna roşie”, în subsol fiind alte două echipe ce n-au acumulat niciun punct, Rival Alba Iulia şi Metalul Aiud

Duminică, 5 octombrie au fost programate jocurile etapei a doua: Unirea Juniors Alba Iulia – Navobi Alba Iulia 2-1, Industria Galda de Jos – Europa Alba Iulia 1-17, Metalul Aiud – LPS Sebeş 0-4, Rival Alba Iulia – Viitorul Aiud 2-6, Viitorul Abrud – Viitorul Alba Iulia 3-4, CSO Cugir – Unirea Alba Iulia 4-1.

În clasament: 1. Europa 6 (26-2), 2. LPS Sebeş 6 (9-1), 3. Viitorul Aiud 6 (8-3), 4. Viitorul Abrud 3 (9-7), 5. Navobi Alba Iulia 3 (5-3), 6. Unirea Alba Iulia 3 (5-4), 7. Unirea Juniors 3 (3-3), 8. CSO Cugir 3 (5-6), 9. Viitorul Alba Iulia 3 (4-7), 10. Rival Alba Iulia 0 (5-12), 11. Metalul Aiud 0 (1-13), 12. Industria Galda de Jos 0 (2-21).

Etapa viitoare (duminică, 12 octombrie): Navobi Alba Iulia – Rival Alba Iulia (ora 9.00), Europa Alba Iulia – Unirea Juniors (ora 10.00), LPS Sebeş – Industria Galda (ora 11.00), Viitorul Alba Iulia – CSO Cugir (ora 12.00), Unirea Alba Iulia – Metalul Aiud (ora 13.00), Viitorul Aiud – Viitorul Abrud (ora 14.00).

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]